Podróż poślubna na Kubę

Zapraszamy do zapoznania się z planem na niezapomniany wyjazd poślubny. Niech pierwsze kroki, które postawicie jako małżeństwo, będą absolutnie wyjątkowe!

Podróż poślubna na KubęJeżeli interesują Państwa latynoskie klimaty, szumiące morze, muzyka, gorące słońce, to świetnym rozwiązaniem jest podróż poślubna na Kubę. Ojczyzna salsy, ale również miejsce, na którym popularne są mambo i rumba, stwarza magiczne, romantyczne warunki na podróż poślubną dla pary, której odpowiada estetyka „Dirty Dancing”. Kuba jest skrzyżowaniem kultur i klimatów, pełnym atrakcji, które zadowolą nawet najbardziej spragnioną wrażeń parę młodą.

Program wyjazdu

 • Dzień 1.Przylot do Hawany. Wylot z Polski we wczesnych godzinach rannych i przylot do Hawany tego samego dnia w godzinach popołudniowych. Na lotnisku przywitanie butelką rumu. Półgodzinny przejazd do hotelu Parque Central, który znajduje się w centrum Hawany. Hotel ma rewelacyjną lokalizację i standard na najwyższym poziomie. Hotel jest położony przy Parque Central przy Capitolu. Składa się z dwóch budynków – stary budynek główny z przepięknym starym wystrojem oraz nowa część z nowoczesnym, ekskluzywnym wystrojem. Ten 5* hotel to jeden z najlepszych hoteli na całej Kubie, łączy w sobie świetną obsługę, rewelacyjne jedzenie i świetne położenie. Kolacja w restauracji Hamingway – Floradit, która jest położona jedynie 3 minuty piechotą od hotelu. Jest to najsłynniejsza restauracja w Hawanie, jej gośćmi byli między innymi Jean Michel Jarré, Pierce Brosnan, Naomi Campell, czy też Paco Rabanne.
 • Dzień 2. Czas wolny w Hawanie. Podróż poślubna na KubęPo obfitym śniadaniu w hotelu Parque Central, udanie się na podbój Hawany. Odwiedzenie starówki. Włóczenie się po uliczkach starej Hawany – Habana Vieja, odwiedzenie kawiarenki z mohito i chłonięcie klimatu Hawany. Odwiedzenie muzeum rumu, gdzie poznamy cały proces produkcji różnych odmian oraz skosztowanie 7-letniego rumu. Po odpoczynku w hotelu udanie się na kolację do klimatycznej knajpki na Habana Vieja.Powrót do hotelu i nastawienie budzików na wczesną godzinę.
 • Dzień 3. Przylot na Cayo Largo. Opuszczenie Hawany i lokalnego lotniska, które stanowi atrakcję samą w sobie. Udanie się samolotem na Cayo Largo. Po przylocie zakwaterowanie w resorcie z domkami zlokalizowanymi przy przepięknej plaży z prywatną werandą i leżakami przy samej wodzie. Cayo Largo to z jednej strony tak piękne plaże, jak w Varadero, a z drugiej strony cisza, spokój i wspaniałe miejsce do nurkowania. Na plaży Playa Sirena można uprawiać różne sporty wodne – pływanie na windsurfingu, wycieczki katamaranem oraz inne sporty na plaży, jak piłka siatkowa. Można także popływać z delfinami lub opalać się na tej przepięknej plaży. Na Cayo Largo można obejrzeć wylęgarnię żółwi oraz odbyć wycieczki na okoliczne plaże i wyspy. Można między innymi popływać z delfinami, odwiedzić legwany, popłynąć na bezludne plaże. Przygotowanie sprzętu na pierwszy dzień nurkowy i po kolacji udanie się na spoczynek.
 • Dni 4 – 5: Nurkowanie na Cayo Largo.
 • Dzień 6. Odpoczynek na Cayo Largo.
 • Dzień 7. Zwiedzanie Hawany. Rano przelot z powrotem do Hawany. Najpierw przejście przez Parque Central do Capitolu, a następnie wybranie się dorożkami na zwiedzanie. Po drodze przewodnicy pokazują różne zabytki Hawany. Zakończenie przejażdżki na Plaza Vieja i udanie się na lunch do restauracji La Muralla. Następnie udanie się na długi spacer po Habana Vieja. Odwiedzenie ulubionej knajpki Hemingwaya, a także Bridget Bardot i Nat King Cole – La Bodequita del Medio. Wieczorem wybranie się do kabaretu Tropicana.
 • Dzień 8. Dolina Vinales. Po śniadaniu wycieczka do prowincji Pinal del Rio – najstarszej geologicznie części wyspy, z pięknymi lasami piniowymi. Prowincja Pinal del Rio jest słynna z plantacji tytoniu. Odwiedzenie fabryki cygar, zapoznanie się szczegółowo ze tradycyjną metodą produkcji cygar. Następnie udanie się do doliny Vinales, która w 1999 roku została wpisana na listę UNESCO. Przejażdżka łodzią podziemną rzeką w indiańskiej jaskini – Cueva del Indio, w której ukrywali się zbiegli niewolnicy. Zobaczenie malowidła Mural de la Prehistoria autorstwa Leovigilda Gonzaleza ucznia meksykańskiego artysty Diego Rivery. Malowidło zostało wykonane na Mogocie w 1961 roku na zlecenie Fidela Castro. Obrazuje ono ewolucję człowieka aż do ostatniego ogniwa rozwoju, jakim jest człowiek socjalizmu. W drodze powrotnej odwiedzenie plantacji tytoniu.
 • Dzień 9. Santa Clara i Trynidad. Wcześnie rano wyruszenie do uroczego kolonialnego miasteczka Trynidad. Po drodze zatrzymanie się w Santa Clara, gdzie od jej zdobycia przez Che Guevarę zaczęła się kubańska rewolucja. Odwiedzenie mauzoleum Che Guevary, gdzie wg. kubańskich źródeł znajdują się jego szczątki. Po południu przybycie do Trynidadu, najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby. Dzięki wpisaniu tego miasta na listę UNESCO coraz więcej miejsc jest odnawianych. Zobaczenie Plaza Mayor, klasztoru franciszkanów, pałaców „baronów cukrowych” – obecnie budynki użyteczności publicznej, Przeszliśmy brukowanymi uliczkami do bazarku z lokalnymi pamiątkami. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w pobliżu Trynidadu, kolacja.
 • Dzień 10. Trynidad. Odpoczynek na plaży i późniejsze zwiedzanie Trynidadu. Wycieczka do dżungli w góry Sierra Esambrey, odwiedzenie fabryki kawy z najlepszą kawą na całej Kubie oraz wyprawa w głąb dżungli do wodospadu El Salto de Caburní.
 • Dzień 11. Droga na nurkowanie w Jardines de La Reina. Po drodze zatrzymanie się na w byłej plantacji trzciny cukrowej, która jest wpisana na listę dziedzictwa UNESCO. W tym miejscu powstała pierwsza hiszpańska kolej, która służyła do przewożenia trzciny i cukru. Za rezydencją byłego barona cukrowego znajduje się tradycyjna prasa do wyciskania soku z trzciny cukrowej. Po przyjeździe do portu przeprawienie się na Jardines de la Reina. Podział na dwie łodzie nurkowe. Halcyon ma bardzo wygodny salon, za to Caballones ma wygodne miejsce na przebranie się przed nurkowaniem i łazienkę w każdej kabinie.
 • Dzień 12. Safari nurkowe na Jardines de la Reina. Miejsca nurkowe: 1. Anclitas – check dive, coral reef 2. Five Sea – west direction, carabeen reef shark 3. Cueva del Pulpo (Octopus Cave) carabeen reef shark
 • Dzień 13. Safari nurkowe na Jardines de la Reina. Miejsca nurkowe: 1. Coral Negro II – rekiny karaibski 2. Cabezo de la Cubera – rekiny karaibskie 3. Los Mogotes – rekiny karaibskie
 • Dzień 14. Safari nurkowe na Jardines de la Reina.Miejsca nurkowe: 1. Coral Negro 2. Valle de las Rayas – aleja stingray 3. La Cana lion fish, krewetki, żółw
 • Dzień 15. Safari nurkowe na Jardines de la Reina. Miejsca nurkowe: 1. El Farallon silk sharks 2. Pipin – nazwane od freedivera, który tu ćwiczył – silk sharks, urwisko bardzo glebokie, niektorzy widzieli eagle ray 3. Paruano
 • Dzień 16. Safari nurkowe na Jardines de la Reina. Miejsca nurkowe: 1. Vicente – góra rafy na 27m, dookoła big blue, koralowe góry między głębią, gdzieniegdzie piaszczyste wypłycenia 2. Montagna Rusa 3. Five Sea – tym razem kierunek wschodni, miejsce z rekinami jedwabistymi, czarnymi koralami, mały wraczek
 • Dzień 17. Powrót do Hawany. Wyruszenie o 6 rano, przepłynięcie do portu Júcaro, a następnie udanie się w drogę powrotną do Hawany, a potem do samolotu.
 • Dzień 18. Zwiedzanie Amsterdamu. Międzylądowanie w Amsterdamie i udanie się na zwiedzanie. Przejazd pociągiem do centrum, a następnie zwiedzanie Amsterdamu przez kilka godzin. Przelot do Warszawy.

Atrakcje

Hawana

Hawana (hiszp. San Cristóbal de La Habana lub skrócone La Habana) to miasto nad Zatoką Meksykańską, stolica Kuby i największe miasto oraz port na wyspie i w całych Karaibach. Główny ośrodek przemysłowy kraju. Przemysł tytoniowy, petrochemiczny, włókienniczy, elektromaszynowy. Węzeł komunikacji lądowej, morskiej i lotniczej (międzynarodowe lotnisko im. José Martí). Posiada uniwersytet od 1728 roku. Hawana została założona około 1515 roku przez hiszpańskiego konkwistadora Diego Velaqueza de Cuellara na południowym wybrzeżu wyspy. W 1519 została przeniesiona na obecne miejsce (stąd według niektórych źródeł została założona w 1519). Początkowo była tylko portem handlowym, ale w 1607 została stolicą hiszpańskiej kolonii: Kuby. W 1728 r. powstał w Hawanie Uniwersytet. Mimo wielu napadów angielskich, francuskich i holenderskich piratów miasto dynamicznie się rozwijało i szybko stało się głównym hiszpańskim portem w Nowym Świecie. Z wyłączeniem okupacji angielskiej w 1762 podczas wojny siedmioletniej do 1898 należała do Hiszpanii. Zatonięcie 15 lutego 1898 w hawańskim porcie pancernika USS Maine (prawdopodobnie w wyniku wybuchu kotła) stało się pretekstem do wybuchu wojny amerykańsko-hiszpańskiej w wyniku której Hawana wraz z całą wyspą przeszła pod amerykańską okupację. W 1902 Hawana została stolicą Republiki Kuby. W pierwszej połowie XX wieku stała się ważnym ośrodkiem turystycznym. W dniu 8 stycznia 1959 została zajęta przez rewolucyjne oddziały Fidela Castro. Prowadzona przez Castro polityka gospodarcza doprowadziła do zmierzchu świetności miasta, ale począwszy od lat 80. XX wieku prowadzone są zabiegi renowacyjne w obrębie starego miasta. W Hawanie znajdują się liczne zabytki architektury kolonialnej. Z tego powodu stare miasto La Habana Vieja zostało w 1982 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na starym mieście znajduje się Plaza de la Catedral czyli główny plac starego miasta z barokową katedrą. Pozostałe zabytki to: Malecón – promenada nadmorska, Museo de la Revolución – Muzeum Rewolucji Kubańskiej, mieszczące się w dawnym pałacu prezydenckim dyktatora Batisty, zamek i fort Morro z XVI w., zamek de la Real Fuerza z 2. połowy XVI w. – dawna rezydencja hiszpańskiego gubernatora, senat z XVIII w., Katedra Niepokalanego Poczęcia z 2. połowy XVII w., klasztor Santa Clara z 1644 r., kościół San Francisco z 1656 r., ratusz miejski z 1792 r.
Podróż poślubna na Kubę

Cayo Largo

Niegdyś baza piratów karaibskich, dziś miejsce świetnego urlopu nurkowego na Karaibach. W okolicach Cayo Largo nie można, jak na razie, zagwarantować obecności rekinów, jak to ma miejsce w Jardines de la Reina. Jeśli jednak uda się przeforsować zakaz połowów ryb w Golfo de Gazones i ustanowić tam park morski, to jest tylko kwestią czasu, i to w dodatku niezbyt długiego, żeby i w tym miejscu było tyle samo, albo może i więcej rekinów, jak w Jardines de la Reina. Maleńka wyspa Cayo Largo znajduje się w archipelagu Canarreos, około 50 mil na południe od wybrzeży Kuby. Niegdyś służyła piratom za bazę, a od lat 80-tych minionego stulecia stała się jedną z największych atrakcji kubańskiej turystyki i poniekąd symbolem drogiego egzotycznego urlopu na Karaibach. W listopadzie 2001 r. wyspa została zniszczona przez huragan Michelle. Z tych zniszczeń odbudowywała się bardzo długo i nie bez problemów – dwa hotele nie zostały odbudowane wcale, a pozostałe dopiero w ostatnich latach (przy udziale kapitału zagranicznego). Dziś Cayo Largo jest idealnym miejscem dla miłośników nurkowania, łowienia ryb i tych, którzy lubią spędzać wakacje w resortach o wysokim standardzie.

Dolina Vinales

Valle de Viñales to dolina w górach Sierra de los Órganos w zachodniej części Kuby, w okolicach miasteczka Viñales w prowincji Pinar del Río. Jest to historyczny region uprawy tytoniu. W 1999 roku krajobraz kulturowy Valle de Viñales został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Żyzne dno zacienionej doliny stwarza doskonałe warunki do uprawy tytoniu. Valle de Viñales leży wśród charakterystycznych formacji skalnych pasma Sierra de los Órganos, nazywanych mogotami. Są to porośnięte bujną roślinnością ostańce erozyjne, powstałe w okresie jury. Formacje te pełne są jaskiń, z których niektóre stanowią atrakcję turystyczną. Należy do nich Cueva del Indio, w której w czasie konwisty chronili się Indianie z miejscowego plemienia Guanahatabey. W Valle de Viñales wciąż żywe są tradycje rolnicze – tytoń uprawia się tu tradycyjnymi metodami przy użyciu pługa, ciągniętego przez byka, a najpopularniejszym środkiem transportu jest wóz sklecony z długich pni. Około 4 km na zachód od doliny znajduje się gigantyczne malowidło Mural de la Prehistoria, wykonane w latach 60. XX wieku na zlecenie Fidela Castro. Ilustruje ono ewolucję człowieka aż do ostatniego ogniwa rozwoju, jakim jest „człowiek socjalizmu”.

Santa Clara

Santa Clara to miasto w środkowej Kubie, przy drodze samochodowej Carretera Central, stolica prowincji Villa Clara. Posiada około 205,8 tys. mieszkańców. Znajduje się w nim Mauzoleum Ernesto „Che” Guevary, wystawione w miejscu, w którym stoczyła się w w dniach między 28 grudnia 1958 a 1 stycznia 1959 bitwa decydująca o losach rewolucji kubańskiej.
Podróż poślubna na Kubę

Trynidad

Trinidad de Cuba to miasto w środkowej Kubie, w prowincji Sancti Spíritus, położone na wzgórzach w pobliżu Morza Karaibskiego i zamieszkane przez około 73 tys. ludzi. W XVIII wieku jeden z wiodących ośrodków handlu cukrem w Nowym Świecie, obecnie jedna z głównych atrakcji turystycznych wyspy. Kolonialna starówka wpisana została w 1988 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Najważniejsze zabytki miasta skupiają się wokół centralnie położonego Plaza Mayor. Należy do nich barokowa katedra, oraz były klasztor świętego Franciszka (Convento San Francisco) z charakterystyczną dzwonnicą, obecną na kubańskiej monecie o nominale 25 centavos, i Museo Nacional de la Lucha Contra Bandidos (Narodowe Muzeum Walki z Bandytami) w środku. Dokumentuje ono zwalczanie kontrrewolucyjnej partyzantki w pobliskich górach Escambray pomiędzy 1959 a 1965 rokiem. Ulubionym miejscem spotkań mieszkańców jest natomiast plac przed zamkniętym kościołem Nuestra Señora de la Candelaria, najstarszą świątynią miasta położoną na wzgórzu przy granicy miejscowości. W odległości kilkunastu kilometrów na południe od centrum znajduje się z kolei popularna wśród turystów plaża na półwyspie Ancón. Spośród lokalnych obyczajów na uwagę zasługują klatki dla kanarków, zawieszane przez mieszkańców przy wejściach do pomalowanych w ciepłe barwy kamienic, mające zapewniać szczęście i dostatek. Trinidad słynie na Kubie z koronkarstwa. Na uwagę zasługuje również regionalny napój z miodu, rumu i soku cytrynowego, nazywany Chanchanchara. Podobnie jak na całej Kubie spotkać też można kobiety w odświętnych strojach, celebrujące uroczysty dzień swoich 15 urodzin, tradycyjnie uważany na wyspie za granicę dorosłości.

Jardines de La Reina

Ogrody Królewskie „Najpiękniejsze miejsce, jakie kiedykolwiek widziałem …” – Krzysztof Kolumb, KUBA, październik 1492. 50 mil na południe od wybrzeża Kuby i 80 mil na północ od Rowu Kajmańskiego znajduje się 150 mil długi archipelag 230 wysp koralowych i mangrowych, trzecia najdłuższa rafa barierowa na świecie. Ta właśnie rafa tworzy granicę szelfu kontynentalnego – na południe obniża się dno morskie aż do Rowu Kajmańskiego, najgłębszego miejsca w Morzu Karaibskim (7 100 m). Nazwa Ogrody Królewskie (z hiszpańskiego Jardines de la Reina, po angielsku Gardens of the Queen) pochodzi od Krzysztofa Kolumba, który w roku 1492 odkrył ten archipelag i nadał mu imię po hiszpańskiej królowej Izabely Kastylijskiej. W roku 1996 zostało cały archipelag uznany parkiem morskim, a dziś jest największym rezerwatem morskim całych Karaibów. Jest to obszar zamknięty, gdzie zabronione jest łowienie ryb w celach komercyjnych, a dokąd ma umożliwiony wstęp maksymalnie 350 nurków rocznie. Można tu znaleźć nieuszkodzone tereny nurkowe z tradycyjnymi formacjami koralowymi od ścianek spadających do głębokości ponad 50 m przetkane kanionami oraz jaskiniami, aż po płytkie ogrody koralowe… i to wszystko pełne życia. Na niektórych tutejszych miejscach nie jest niczym niezwykłym spotkać 15 rekinów za jednym razem. Oprócz rekinów karaibskich spotykamy tu również ich mniejszych krewnych – rekiny błękitne oraz rekiny kato.

Galeria

Hotele

Parque Central

Hotel Parque Central to luksusowy 5-gwiazdkowy hotel położony w samym sercu Starej Kolonialnej Hawany. Jest otoczony przez wiele słynnych budynków, takich jak Capitol, Teatr Garcia Lorca, Budynek Art Deco Bacardi i Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Wewnątrz, Hotel Parque Central jest bardzo przyjemny, profesjonalny i wygodny. Łączy w sobie elegancję stylu kolonialnego z nowoczesnymi usługami. Ze względu na swoje położenie i wysokie standardy Parque Central jest NAJBARDZIEJ popularnym hotelem na Kubie. Dwa baseny na dachu roztaczają wspaniałe widoki na miasto i są błogosławieństwem podczas cieplejszych miesięcy, zarówno dla klientów, jak i jerzyków. Ostatnie spadają w dół, aby napić się wody, jak popływać. Jest tam również mała, ale doskonała siłownia. Nowy (2010) w sąsiedztwie wysokich technologii budynek Torre (wieża) posiada 149 pokoi i studia, pięknie urządzone, ze wspaniałymi widokami na architekturę baroku i rokoka, które otaczają hotel. Zarówno oryginalne, jak i nowe budynki są połączone podziemnym tunelem, gdzie możesz znaleźć galerię, która zapewnia dostęp do holu. Goście zatrzymujący się w każdym budynku mogą korzystać również z innych udogodnień.

 • Akceptowane karty Mastercard i Visa (nie wydane przez bank USA)
 • Bar
 • Bar lobby
 • Bar szybkiej obsługi przy basenie
 • Basen
 • Bezpieczeństwo – czujniki dymu, alarmy przeciwpożarowe, stroboskopy, gaśnice, zraszacze
 • Bezpieczeństwo – hotel zbudowany z pożaroodpornych materiałów
 • Bezpieczeństwo – lekarz w hotelu – na telefon 24h
 • Bezpieczeństwo – umundurowany personel bezpieczeństwa 24h
 • Bezpieczeństwo – załoga wyszkolona w pierwszej pomocy i CPR
 • Biura taksówkarskie
 • Biuro informacji turystycznej i wycieczkowej
 • Centrum biznesowe
 • Internet na hotelowym PC
 • Internet przez sieć Ethernet do Twojego laptopa
 • Kantor
 • Klimatyzacja
 • Malecon max. 5 min. spacerem
 • Masaż
 • Międzynarodowa kuchnia
 • Napięcie elektryczne 220/240
 • Nocny klub blisko
 • Nowoczesne budownictwo
 • Obsługa recepcji mówiąca po hiszpańsku, francusku, niemiecku, włosku
 • Parking
 • Pokój/bar TV (międzynarodowe kanały i filmy)
 • Pokoje i sale konferencyjne
 • Pranie i prasowanie
 • Przekąski i napoje 24h dziennie
 • Restauracja
 • Siłownia i fitness
 • Sklep (y) z podstawowym zaopatrzeniem, pamiątkami i prezentami
 • Sklepy max. 2 min. spacerem
 • Telefon – krajowe i międzynarodowe połączenia
 • Uczęszczana ulica
 • Udogodnienia dla niepełnosprawnych
 • Windy
 • Wynajem samochodów

Armadores de Santander

Hotel Armadores de Santander (co oznacza „Armatory Santandera”) z widokiem na port w Hawanie. Fasada budynku, z jej kamienną płaskorzeźbą herbu Santandera otoczona motywami morskimi cudownie kojarzy się z morską przeszłością miasta. Hawana była doskonałością ze swoim naturalnym portem i jego strategicznym położeniem w Imperium Hiszpańskim w Ameryce. Nigdzie nie można łatwiej tego docenić niż z balkonu Armadores de Santander. Budynek powstał na zlecenie Don José Cabrero Mier, pochodzącego z tego miasta. Wiele ważnych biur armatorów Hawany było tam utrzymywanych, zwłaszcza Don Ramon Herrera y Sancibrián, hrabiego Mortera, który po rozpoczęciu kariery jako tkacz w hiszpańskiej miejscowości Mortera zmuszony przez ubóstwo wyemigrował i spróbował szczęścia na Kubie. Tutaj odniósł sukces i stał się wielkim bankierem oraz armatorem. Podczas Wojny o Niepodległość Kuby, Don Ramon poświęcił część swojej floty w służbie hiszpańskiej korony, za co został nagrodzony jej tytułem. Hotel Armadores de Santander został odrestaurowany i jest prowadzony przez Urząd Historyka Miasta Hawany, więc wszystkie jego zyski są reinwestowane w przywrócenie historycznego centrum miasta. Każdy zainteresowany historią morską oraz przypływającymi i wypływającymi statkami pokocha go. Od wczesnych godzin porannych do późnych godzin nocnych łodzie przepływają tam i z powrotem przed hotelem. Mgnienie portowych świateł w godzinach wieczornych i wschodzącego słońca na gładkiej lśniącej wodzie, zanim poruszy się poranna bryza są niewiarygodnie romantyczne.

 • 24 hour reception
 • Akceptowane karty Mastercard i Visa (nie wydane przez bank USA)
 • Bar
 • Bezpieczeństwo – czujniki dymu, alarmy przeciwpożarowe, stroboskopy, gaśnice, zraszacze
 • Bezpieczeństwo – umundurowany personel bezpieczeństwa 24h
 • Bilard/stół do bilarda
 • Biura taksówkarskie
 • Biuro informacji turystycznej i wycieczkowej
 • Breakfast – à la carte
 • Codzienne gazety
 • Czyszczenie obuwia
 • Galeria
 • Hotel został ostatnio wyremontowany
 • Internet na hotelowym PC
 • Kawiarnia/bar szybkiej obsługi
 • Klimatyzacja
 • Luggage storage
 • Malecon max. 5 min. spacerem
 • Międzynarodowa kuchnia
 • Napięcie elektryczne 110/120
 • Nocny klub blisko
 • Obsługa recepcji mówiąca po hiszpańsku, francusku, niemiecku, włosku
 • Parking
 • Poczta
 • Pokój/bar TV (międzynarodowe kanały i filmy)
 • Pokoje i sale konferencyjne
 • Pranie i prasowanie
 • Restauracja
 • Sklepy max. 2 min. spacerem
 • Solarium
 • Stary odrestaurowany budynek
 • Taras
 • Telefon – krajowe i międzynarodowe połączenia
 • Udogodnienia dla niepełnosprawnych
 • Windy
 • Wynajem samochodów

Iberostar Grand Trinidad

Położenie Hotel położony w centrum miasta Trinidad, oddalony o kilka minut jazdy samochodem od Playa Ancon i Topes de Collantes. Trinidad leży w centralnej części wyspy, pośród górzystego krajobrazu, a jednak z widokiem na Morze Karaibskie. Sam hotel jest jednym z najpiękniejszych i najciekawiej zlokalizowanych obiektów na Kubie. Pokoje Pokoje są klimatyzowane, wyposażone w lodówkę, mini bar, telewizję satelitarną, bogato wyposażoną łazienkę, suszarkę do włosów, telefon, sejf, bezpłatne WiFi oraz taras lub balkon. Do dyspozycji gości Restauracja, bar, wypożyczalnia samochodów, sala gier, usługi ślubne, bilard, wymiana walut, taxi, rezerwacja wycieczek. Hotel tylko dla gości powyżej 15 roku życia.

[cena_oferty]
 • 2 przeloty Hawana – Cayo Largo – Hawana,
 • wszelkie transfery z lotniska na łodzie i do hotelu,
 • safari Jardines de la Reina – do 15 nurkowań, pełne wyżywienie, 2 litry wody butelkowanej, kawa i herbata do posiłków, soki do śniadania, codziennie drink popołudniu po ostatnim nurkowaniu
 • opłatę parkową 150 euro
 • 3 noclegi w Hawanie w hotelu Parque Central 5* ze śniadaniem
 • 2 noclegi w Trynidadzie, Hotel Ancon*** all inclusive,
 • 4 noclegi w resorcie Gran Caribe – Villa Marinera (Cayo Largo) all inclusive
 • opłatę za lądowanie w Cayo Largo
 • opiekę rezydenta na miejscu i osoby z biura (leci z grupa z Polski)
 • ubezpieczenie organizatora turystyki
 • zwiedzanie wg. programu
 • przelotu (wyceniany w momencie zgłaszania się ok. 3300 – 4300 PLN)
 • obowiązkowego ubezpieczenia (od 3,25 PLN za dzień)
 • karty turysty 22 EURO (możemy załatwić lub osobiście w ambasadzie Kuby)
 • opłaty wylotowej z Kuby 25 CUC
 • zwyczajowych napiwków (na safari Jardines de la Reina 50-60 CUC)
 • nurkowania na Cayo Largo (1 nurkowanie ok. 33 EURO, pakiet 4 najlepszych miejsc – the best of Cayo Largo 140 euro)
 • wycieczki fakultatywnej do Vinales i Soroa (ok. 70 CUC), Sierra Escambrey (ok. 38 CUC), wyjścia do kabaretu Tropicana (ok. 80 CUC), farmy krokodyli (ok 30 CUC)
[ubezpieczenia]
[jakrezerwowac]

Na stronie wykorzystaliśmy zdjęcia: Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do wypełnienia tekstem próbnej książki. Pięć wieków później zaczął być używany przemyśle elektronicznym, pozostając praktycznie niezmienionym. Spopularyzował się w latach 60. XX w. wraz z publikacją arkuszy Letrasetu, zawierających fragmenty Lorem Ipsum, a ostatnio z zawierającym różne wersje Lorem Ipsum oprogramowaniem przeznaczonym do realizacji druków na komputerach osobistych, jak Aldus PageMaker

Wyślij zapytanie


Cena za osobę dorosłą od PLN
Wyślij zapytanie +48 22 614 0000
Ta wyprawa może zostać dopasowana do Twoich potrzeb
 • Szczegóły programu mogą zostać zmienione zgodnie z Twoimi oczekiwaniami
 • Możemy dopasować budżet do Twoich możliwości
 • Jedziesz w grupie? Poproś o wycenę grupową
Dlaczego jechać właśnie z nami?
 • Zawsze zapewniamy wyjątkową jakość obsługi
 • Uważnie słuchamy i dopasowujemy ofertę do Twoich potrzeb
 • Starannie dobieramy każdy składnik programu
 • Spełniamy marzenia naszych Klientów
więcej o naszych usługach

Inne inspirujące wyprawy

Kwietniowy ślub na Mauritiusie – Marlena i Adrian

Zachęcamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć z pięknego ślubu Adriana i Marleny na Mauritiusie. Młodej Parze życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

ślub na Mauritiusie – Anna i Tymo

Zapraszamy do przeczytania relacji z pięknego ślubu Anny i Tymo na Mauritiusie. Szczególnie zachęcamy do przejrzenia niesamowitych zdjęć i obejrzenia przepięknego nagrania!

Podróż poślubna po USA – Zachodnie Stany

Przedstawiamy Państwu propozycję niezwykłej podróży poślubnej po bajkowych zachodnich stanach USA, której trasa wiedzie przez następujące ciekawe miejsca oraz zapierające dech w piersi atrakcje.

zobacz więcej inspirujących ofert