Podróż poślubna na Krym

Zapraszamy do zapoznania się z planem na niezapomniany wyjazd poślubny. Niech pierwsze kroki, które postawicie jako małżeństwo, będą absolutnie wyjątkowe!

Podróż poślubna na Krym Wybierając poniższy program wycieczki na Krym, idealnej na Państwa wymarzoną podróż poślubną, zobaczycie Państwo zarówno najbardziej popularne miejsca, ale też będzie mogli odpocząć na plażach Sewastopola i Ałuszty nad Morzem Czarnym. W tej wersji dodaliśmy kilka niespotykanych w programach innych biur podróży miejsc – zwiedzanie muzeum łodzi podwodnych, przepięknie położonej Balaklawy, możliwość zjedzenia tradycyjnego obiadu rybnego lub wycieczki do cerkwi położonej na skale. Sam przejazd przy tak krótkiej wycieczce na Krym jest znacznie mniej uciążliwy dzięki autokarom sypialnym. Wasza podróż poślubna na Krym będzie wypełniona atrakcjami: południowa część Krymu, obejmująca Góry Krymskie i wybrzeże czarnomorskie ma duże walory turystyczne. Do najpopularniejszych atrakcji zalicza się czarnomorskie plaże na południowym brzegu półwyspu, Góry Krymskie z kilkoma udostępnionymi jaskiniami oraz licznymi atrakcjami krajobrazowymi, zabytki Gór Krymskich. Do tych ostatnich należą średniowieczne tzw. skalne miasta: Czufut-Kale, Eski-Kermen, Bakła, Cziłter-Koba, Cziłtier-Marmara, Kaczi-Kalon, Kyz-Kermen, Mangup, Skalne klasztory Inkermanu wraz z twierdzą Kałamita, Szułdan, Tepe-Kermen, twierdza Siujreńska; zabytki tatarskie, zwłaszcza Bachczysaraj i zabytki wybrzeża południowego: w tym bizantyjskie (np. Chersonez Taurydzki) i genueńskie (np. fortyfikacje Sudaku) miasta i twierdze oraz Sewastopol, mający duże znaczenie jako miasto-symbol wojny krymskiej i walk o Krym w czasie II wojny światowej. Na półwyspie Kerczeńskim atrakcją turystyczną są m.in. wulkany błotne.

Program wyjazdu

 • Dzień 1: „Podróż w kierunku półwyspu krymskiego” – wyjazd wieczorny w stronę granicy z Ukrainą.
 • Dzień 2: „Wycieczka autokarowa Ukraina” – wycieczka autokarowa przez Lwów, Tarnopol, Winnicę, Humań; obiadokolacja i nocleg w Sewastopolu na Krymie.Podróż poślubna na Krym
 • Dzień 3: Wycieczka „Ciekawostki Sewastopola” – odpoczynek po podróży na piaszczystej plaży w Sewastopolu; zwiedzanie Sewastopola – ruiny starożytnego miasta Chersonez Taurydzki, Panorama obrony Sewastopola, Rejs stateczkami z widokami na czarnomorską flotę wojenną; obiadokolacja i nocleg w Sewastopolu.
 • Dzień 4: Wycieczka „BAKCZYSARAJ i Skalne Miasto” – Bakczysaraj – pałac Chanów krymskich oraz skalne miasto Czufut–Kale z Uspeńskim Monastyrem; możliwość zamówienia szaszłyków u Tatarów,czas wolny na plażowanie w Sewastopolu; obiadokolacja i nocleg w Sewastopolu.
 • Dzień 5: Wycieczka „Niezwykłe miejsca BALAKLAWY” – muzeum łodzi podwodnych w Balaklawie i twierdza genueńska Czembalo; możliwość zamówienia tradycyjnego obiadu rybnego i wycieczki górskiej do cerkwi na skale; wycieczka autokarowa tzw. „Riwierą krymską” od Sewastopola do Ałuszty.
 • Dzień 6: Wycieczka „AŁUPKA i LIWADIA” – Ałupka – zwiedzanie pałacu Woroncowa oraz spacer po tarasach parkowych; Biały Pałac w Liwadii – miejsce konferencji jałtańskiej, czas wolny na plażowanie; obiadokolacja i nocleg w Ałuszcie.
 • Dzień 7: Wycieczka „JASKÓŁCZE GNIAZDO, Rejs, Jałta, Massandra i NIESPODZIANKA” – Jaskółcze Gniazdo – pałacyk, wizytówka półwyspu i REJS STATKIEM po Morzu Czarnym tzw. riwierą krymską do Jałty; Jałta – czas wolny w centrum miasta; Massandra – pałac cara Aleksandra III (z zewnątrz) i „największa na świecie niespodzianka”; obiadokolacja i nocleg w Ałuszcie.
 • Dzień 8: Wycieczka „SUDAK i Nowy Świat” – wycieczka malowniczym południowym wybrzeżem do twierdzy w Sudaku; przejazd busem/ami na punkt widokowy do zatoki Nowy Świat z zatokami piracką i carską; obiadokolacja i nocleg w Odessie.
 • Dzień 9: Odessa wycieczka „ODESSA” – spacer po Odessie – bulwar nadmorski, Potiomkińskie schody, pasaż, opera (z zewnątrz) i wyjazd w stronę Polski.
 • Dzień 10: „Powrót do rzeczywistości” – powrót na Podkarpacie w godzinach rannych.

Atrakcje

Sewastopol

Miasto w południowej części Półwyspu Krymskiego, przy Zatoce Sewastopolskiej, posiadające 380,7 tys. mieszkańców. Przynależność państwowa i administracyjna miasta jest od marca 2014 przedmiotem sporu między Ukrainą a Rosją. Wbrew powszechnej opinii Sewastopol nie przeszedł z Rosyjskiej Federacyjnej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej w skład Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej w 1954 – w przeciwieństwie do reszty Krymu pozostawał miastem o specjalnym statusie, podporządkowany rządowi i organom cywilno-wojskowym RFSRR. Po przekształceniu Ukraińskiej SFRR w niepodległą Ukrainę w 1991 r. znalazł się pod bezpośrednią kontrolą Kijowa, nie wchodząc w skład republiki autonomicznej. W marcu 2014 r. władze miasta zwróciły się z prośbą o przyjęcie go w skład Rosji, co zostało zaaprobowane przez władze rosyjskie, a odrzucone przez władze ukraińskie oraz społeczność międzynarodową (m.in. UE i USA). Wielki port wojenny na Morzu Czarnym, baza rosyjskiej Floty Czarnomorskiej (do 2047) na mocy porozumień zawartych między Ukrainą i Rosją po rozpadzie ZSRR. Najbardziej znane zabytki to: Park historyczny Chersonez Taurydzki – na jego obszarze zrekonstruowano częściowo budowle z czasów osadnictwa greckiego na tym terenie; Sobór Świętego Włodzimierza – odbudowany po zniszczeniach wojennych sobór znajduje się na terenie Chersonezu Taurydzkiego. Podróż poślubna na Krym

Bakczysaraj

Miasto na Krymie, położone w Górach Krymskich. Ośrodek przemysłu spożywczego. Znajduje się tu stacja kolejowa Bakczysaraj. W przeszłości Bakczysaraj był stolicą Chanatu Krymskiego. Do dziś zachował się jeden z trzech muzułmańskich kompleksów pałacowych w Europie – pałac chanów krymskich, w którym znajduje się najważniejszy na Krymie meczet – Wielki Meczet Chan-Dżami. W okolicy znajdują się inne cenne zabytki: całkowicie wydrążony w skale Monastyr Uspieński oraz skalne miasta (m.in. Czufut-Kale, Bakła, Eski-Kermen, Mangup). Dawna stolica chanów i pałac inspirował wielu wybitnych twórców. Adam Mickiewicz poświęcił miastu szereg Sonetów krymskich: Bakczysaraj, Bakczysaraj w nocy, Grób Potockiej, Mogiły haremu. Również Aleksander Puszkin napisał wiersz Fontanna Bakczysaraju.

Bałakława

Bałakława jest bardzo starą osadą, liczy ponad 3 tys. lat. Istnieją przypuszczenia, iż wzmianka o tej miejscowości znajduje się już w Odysei Homera. Od przełomu I/II wieku n.e. w Bałakławie stacjonowały wojska Cesarstwa Rzymskiego, które zbudowały tu fort. Pododdziały (vexilationes) legionów z terenu Mezji Dolnej (Moesia inferior) zapewniały bezpieczeństwo leżącego nieopodal miasta Chersonez, który był rzymskim protektoratem. Trwające od 1997 roku badania archeologiczne prowadzone są przez misję polsko-ukraińską (Uniwersytet Warszawski i Rezerwat Archeologiczny „Chersonez Taurydzki”). Badaniami ze strony polskiej kieruje prof. dr hab. Tadeusz Sarnowski. W trakcie badań ujawniono liczne pozostałości rzymskiej obecności, w tym świątynię poświęconą Jowiszowi Dolicheńskiemu (Juppiter Dolichenus) oraz fort rzymski dla ok. 500 żołnierzy. W miejscowości znajdują się ruiny genueńskiej twierdzy Czembalo, która to stała się inspiracją dla Adama Mickiewicza do napisania XVII Sonetu krymskiego „Ruiny zamku w Bałakławie”. W czasie wojny krymskiej, 25 października 1854 r. w pobliżu tej miejscowości miała miejsce bitwa, która przeszła do historii jako bitwa pod Bałakławą.

Ałupka

W Ałupce znajduje się pałac księcia Woroncowa wraz z dużym parkiem pałacowym. Zespół ten uważany jest za jedną z głównych atrakcji turystycznych Krymu. Pałac budował od 1828 do 1848 architekt Edwarda Blore, znany z rozbudowy Pałacu Buckingham. Pałac powstał w stylu eklektyzmu, głównie z wykorzystaniem neogotyku na fasadzie północnej i architektury wzorowanej na indyjskiej i mauretańskiej na fasadzie południowej. Do budowy wykorzystano miejscowy diabaz. Park zaprojektował i nadzorował budowę niemiecki ogrodnik Karl Kebach. Po rewolucji październikowej i ostatecznym upadku władzy białych pałac upaństwowiono. W czasie konferencji jałtańskiej pałac w Ałupce był siedzibą delegacji brytyjskiej, na czele z Churchillem. Efektowny wygląd pałacu sprawił, iż w 1985 ekipa realizująca film Podróże pana Kleksa, wybrała go jako obiekt zdjęciowy, który „zagrał” pałac króla Apolinarego Baja, władcy fikcyjnej krainy filmowej – Bajdocji. Podróż poślubna na Krym

Sudak

Miasto w południowo-wschodniej części Krymu nad Morzem Czarnym. Miasto być może zostało założone w 212 przez Alanów na terenie greckiego Królestwa Bosporu. Port w Sudaku był największym portem na Krymie należącym do tego plemienia, a osada – ważnym ośrodkiem handlowym. Alanowie rozpoczęli też tutaj uprawę winorośli, których szczepy ściągnęli z południowej Europy. Następnie w Sudaku rządzili Bizantyjczycy, którzy na polecenie Justyniana I zbudowali tu w VI wieku zamek. W VII wieku opanowali go Chazarowie, jednak w VIII wieku był wzmiankowany jako zależny od Bizancjum. W czasach chazarskich rozwinął się w duży ośrodek polityczny i handlowy – rezydował tutaj chazarski zarządca (tudun), a do miasta ściągnęła liczna ludność napływowa, głównie Grecy , uciekający z Bizancjum w czasach ikonoklazmu. Pod koniec X wieku miasto i port opanowali władcy Rusi Kijowskiej, nadając mu nazwę słowiańską Suroż. Miasto stało się jednym z największych ośrodków handlowych Słowiańszczyzny, pośrednicząc w handlu Rusi z Europą zachodnią. Epoka największego rozkwitu to przełom XII i XIII wieku, kiedy Sudak był pod władzą Połowców. Miasto stało się dużym ośrodkiem handlowym, w którym szczególną rolę odgrywał handel żywym towarem. W XIV wieku działała tutaj wenecka faktoria handlowa. W 1365 władzę przejęli Genueńczycy, którzy zbudowali potężną twierdzę na nadmorskich wzniesieniach. Poza murami twierdzy znajdowało sie przedmieście (borgo), które dało początek współczesnemu miastu. W okresie genueńskim Sudak (nazywany wówczas Soldają) zajmował, obok Kaffy, czołową pozycję gospodarczą i strategiczną w strukturach genueńskiej Gazarii. Według arabskiego podróżnika Muhammada Ibn Battuty, był uważany za jeden z ważniejszych portów ówczesnego świata. Władza Genueńczyków skończyła się w 1475, z chwilą opanowania miasta, wówczas już ostatniego bastionu Genui na Krymie, przez Turków osmańskich. Od tego czasu Sudak utracił znaczenie polityczne i handlowe, przekształcając się stopniowo w niewielką osadę. Nie zmieniło tego faktu przyłączenie tych obszarów do Rosji w 1783. W XIX wieku był lokalnym portem i ośrodkiem uprawy winorośli. W 1804 utworzono tu pierwszą w Rosji szkołę winiarską. Rozwój miasta jako kurortu rozpoczął się na początku XX wieku wraz z budową sieci dróg do Symferopola, Teodozji i Ałuszty. Od 1920 pod władzą sowiecką, od 1954 w składzie Ukrainy. Prawa miejskie uzyskał w 1982.

Odessa

W starożytności na terenie Odessy istniały dwie osady greckie: „Isiaka” i „Istrian”. Od 337 roku tereny te należały do Gotów, w 390 przejęli je Hunowie, a w 453 Kutrigurzy (potomkowie Hunów). W 520 znalazły się pod panowaniem Awarów, w 620 Bułgarów (Hordy Asparucha) do 830 roku, kiedy zdobyli je Madziarowie. Od XIV wieku na terenie Odessy istniała tatarska warownia Hadżibej (Chanat Krymski). W wyniku podbojów litewskich pod koniec XIV w., od 1392 r. do końca lat 40. XV w. terytorium między Dniestrem i Dnieprem pozostawało pod władzą Wielkiego Księstwa Litewskiego. Według Jana Długosza, w 1413 r. Władysław Jagiełło wysłał stąd kilka statków z pszenicą. W celu wzmocnienia swej władzy Witold Kiejstutowicz zbudował na brzegu Morza Czarnego fortyfikacje, między innymi rozbudował twierdzę Chadżybej, ulokowaną dokładnie w miejscu dzisiejszej Odessy. Pierwsza wzmianka o jej istnieniu pochodzi z 1415 r., kiedy wymieniana jest przez polskie kroniki. Zamek ten został nadany w 1442 roku przez króla polskiego w dożywocie kasztelanowi i staroście kamienieckiemu Teodorykowi z Buczacza. Po krótkim okresie przynależności do Litwy, w 1529 twierdza znalazła się w otomańskim regionie Jedysan pod turecką nazwą Yeni Dünya (tur. Nowy Świat). W 1789 r. została zajęta przez wojska rosyjskie. Miasto zostało oficjalnie założone w 1794 przez Rosję na terytorium straconym przez Imperium Osmańskie w 1792. W XIX wieku miasto stało się głównym portem obsługującym eksport rosyjskiego zboża. Dzięki temu stało się jednym z najbogatszych i najszybciej rozwijających się miast carskiej Rosji. W 1795 miasto miało 2250 mieszkańców, a w 1814 25 tys. Potem wzrost liczby ludności był jeszcze szybszy: w 1850 100 tys., w 1873 185 tys., w 1884 225 tys., w 1900 450 tys. Przed wybuchem I wojny światowej miasto stało się czwartym najważniejszym miastem Imperium Rosyjskiego, po Petersburgu, Moskwie i Warszawie. W tym okresie społeczność żydowska Odessy doznawała aż sześciokrotnie pogromów: w 1821, 1859, 1871, 1881, 1900 i 1905. Masakra w roku 1905, która rozgorzała podczas drugiej fali pogromów w Rosji, kosztowała życie od 500 do 2500 żydowskich mieszkańców Odessy, zaś od 300 do kilku tysięcy zostało rannych. Po rewolucji w 1917 miasto straciło swoją wyjątkową rolę i nigdy nie odzyskało poprzedniej świetności. Na początku 1918 miasto było stolicą Odeskiej Republiki Radzieckiej. W latach 1941–1944 Odessa wchodziła w skład Rumunii pod nazwą Antonescu (na cześć marszałka Iona Antonescu). W 1941 roku Rumuni wraz z Niemcami i Ukraińcami dokonali eksterminacji 50 tysięcy Żydów zamieszkujących miasto.

Galeria

Hotele

Atrium King’s Way Hotel

Hotel ten położony jest w zatoce Omega w Sewastopolu, zaledwie 400 metrów od Morza Czarnego. Do dyspozycji Gości jest tu bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu, sauna oraz klimatyzowane pokoje z balkonem i telewizorem z dostępem do kanałów telewizji kablowej. Śniadanie kontynentalne serwowane jest w hotelu Atrium King’s Way codziennie rano. Drinka można wypić w barze w holu. Klasycznie urządzone pokoje w hotelu Atrium King’s Way wyposażone są w minibar i telefon. W każdym z nich znajduje się łazienka z zestawem kosmetyków i prysznicem. Obiekt usytuowany jest 10 km od centrum Sewastopola oraz 10 minut jazdy od zabytkowej miejscowości Chersonez Taurydzki. Na wybrzeżu krymskim znaleźć można kilka piaszczystych plaż. Dojazd na lotnisko Belbek zajmuje 45 minut. Na miejscu dostępny jest bezpłatny parking. Liczba pokoi: 17

DRK Residence

Hotel DRK Residence wyróżnia się elegancką fasadą i bogatym wystrojem wnętrz. Obiekt jest usytuowany w centrum Odessy, zaledwie minutę spacerem od zabytkowej ulicy Deribasowskaja. Na terenie całego obiektu można korzystać z bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do Internetu. Klimatyzowane pokoje w hotelu DRK Residence oferują sofę oraz telewizor z płaskim ekranem i dostępem do ponad 2 000 programów telewizji satelitarnej. Wnętrze pokoi zdobią klasyczne meble i piękne obrazy. Pokoje dysponują także nowoczesną łazienką, w której Goście znajdą kapcie, szlafroki i suszarkę do włosów. Recepcja jest czynna przez całą dobę. Personel oferuje pomoc w zamówieniu jedzenia, zakupie biletów oraz organizacji transferu z i na lotnisko. Hotel zapewnia także usługi pralni, w tym pralni chemicznej. Do ogrodu miejskiego i Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu można dojść z hotelu w 5 minut. Schody Potiomkinowskie dzieli od obiektu 6 minut spacerem. Latem Goście mogą wybrać się na plażę, która jest położona w odległości zaledwie 2 km od hotelu. Liczba pokoi: 28

Continental 2 Hotel

Ten hotel mieści się w zabytkowym budynku usytuowanym w centrum Odessy i oferuje zakwaterowanie w klimatyzowanych pokojach z telewizorem z płaskim ekranem oraz bezpłatnym WiFi. Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Matki Bożej jest oddalona od obiektu Continental 2 Hotel o 10 minut spacerem. Pokoje są klasycznie urządzone i dysponują biurkiem oraz sejfem. Podłoga w nich jest wyłożona wykładziną. Wszystkie pokoje obejmują łazienkę, a niektóre oferują także balkon. W hotelowej jadalni serwowane jest śniadanie kontynentalne na zimno. W promieniu 100 metrów od obiektu znajdują się rozmaite kawiarnie i restauracje. Hotel Continental 2 jest położony przy placu Tyraspolskim, 10 minut spacerem od słynnej ulicy Deribasowskiej. Przystanek autobusowy Tyraspolska Płoszczad dzieli od obiektu zaledwie 100 metrów. Dworzec kolejowy w Odessie położony jest 2,8 km od hotelu, a odległość od portu lotniczego Odessa wynosi 8 km. Liczba pokoi: 10

[cena_oferty]
 • Autokar sypialny, 7 noclegów, 7 śniadań, 7 obiadokolacji
 • bus/y do Nowego Świata
 • usługi pilota
 • opłaty graniczne i parkingowe
 • ubezpieczenie
 • Biletów wstępu oraz usług przewodnika miejscowego płatnych dodatkowo w wysokości ok. 120 $ (w zależności od ilości osób)
 • dyskotek
 • obiadów
 • wyjazdu kolejką na Aj- Petri
[ubezpieczenia]
[jakrezerwowac]

Na stronie wykorzystaliśmy zdjęcia: Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do wypełnienia tekstem próbnej książki. Pięć wieków później zaczął być używany przemyśle elektronicznym, pozostając praktycznie niezmienionym. Spopularyzował się w latach 60. XX w. wraz z publikacją arkuszy Letrasetu, zawierających fragmenty Lorem Ipsum, a ostatnio z zawierającym różne wersje Lorem Ipsum oprogramowaniem przeznaczonym do realizacji druków na komputerach osobistych, jak Aldus PageMaker

Wyślij zapytanie


Cena za osobę dorosłą od PLN
Wyślij zapytanie +48 22 614 0000
Ta wyprawa może zostać dopasowana do Twoich potrzeb
 • Szczegóły programu mogą zostać zmienione zgodnie z Twoimi oczekiwaniami
 • Możemy dopasować budżet do Twoich możliwości
 • Jedziesz w grupie? Poproś o wycenę grupową
Dlaczego jechać właśnie z nami?
 • Zawsze zapewniamy wyjątkową jakość obsługi
 • Uważnie słuchamy i dopasowujemy ofertę do Twoich potrzeb
 • Starannie dobieramy każdy składnik programu
 • Spełniamy marzenia naszych Klientów
więcej o naszych usługach

Inne inspirujące wyprawy

Kwietniowy ślub na Mauritiusie – Marlena i Adrian

Zachęcamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć z pięknego ślubu Adriana i Marleny na Mauritiusie. Młodej Parze życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

ślub na Mauritiusie – Anna i Tymo

Zapraszamy do przeczytania relacji z pięknego ślubu Anny i Tymo na Mauritiusie. Szczególnie zachęcamy do przejrzenia niesamowitych zdjęć i obejrzenia przepięknego nagrania!

Podróż poślubna po USA – Zachodnie Stany

Przedstawiamy Państwu propozycję niezwykłej podróży poślubnej po bajkowych zachodnich stanach USA, której trasa wiedzie przez następujące ciekawe miejsca oraz zapierające dech w piersi atrakcje.

zobacz więcej inspirujących ofert