Podróż poślubna na Kilimandżaro – wersja budżet

Zapraszamy do zapoznania się z planem na niezapomniany wyjazd poślubny. Niech pierwsze kroki, które postawicie jako małżeństwo, będą absolutnie wyjątkowe!

Podróż poślubna na KilimandżaroPodróż poślubna na Kilimandżaro to idealne rozwiązanie dla par, dla których egzotyka to za mało: potrzebują jeszcze aktywnie spędzić swój czas i zdobyć uczucie satysfakcji z nowego, nietuzinkowego osiągnięcia. Kilimandżaro jest najwyższą górą Afryki i jednym z najwyższych samotnych masywów, dlatego dla miłośników hikingu jest nietuzinkowym osiągnięciem.

Według jednej z hipotez (wysnuł ją niemiecki misjonarz Johann Ludwig Krapf), nazwa Kilimandżaro pochodzi z połączenia dwóch słów języka tamtejszych plemion. Kilima oznacza słowo Góra, Njiaro zaś Karawanę, samo to świadczy o tym, że w tym miejscu stykają się kultury.

UWAGA: Wymagane szczepienie na żółtą febrę.

Program wyjazdu

 • Dzień 1: Warszawa – Wylot do Tanzanii przez jeden z europejskich portów lotniczych.
 • Dzień 2: Moshi. Przylot do Tanzanii. Podróż poślubna na KilimandżaroPo przylocie transfer do miasta Moshi. Wędrówki po mieście i przywykanie do afrykańskich warunków. Wieczorne spotkanie z przewodnikiem, który udzieli nam wszystkich ważnych informacji na temat czekającego nas trekkingu na najwyższą górę Afryki. Nocleg w hotelu klasy turystycznej w Moshi. Wyżywienie: brak
 • Dzień 3: Moshi – Marangu Gate (1843 m n.p.m.) – Mandara Hut (2700 m n.p.m.). Po sycącym śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Kilimandżaro, do bramy wejściowej Marangu Gate (1843 m n.p.m.). Po rejestracji wszystkich uczestników i otrzymaniu pozwoleń na atak szczytowy, rozpoczniemy trekking przez tropikalny las deszczowy aż do Mandara Hut. Po drodze zjemy lunch przygotowany wcześniej przez naszego kucharza. Po dojściu do Mandara Hut czas na relaks i odpoczynek. Nocleg w namiotach. Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja. Przewidywany czas trekkingu: około 5 godzin, dystans 8 kilometrów.
 • Dzień 4: (Mandara Hut (2700 m n.p.m.) – Horombo Hut (3720 m n.p.m.). Trasa dzisiejszego trekkingu będzie wiodła przez piękne wrzosowiska aż do Horombo Hut. Po drodze zatrzymamy się na lunch. Nocleg i kolacja w Horombo Hut. Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja. Przewidywany czas trekkingu: około 8 godzin, dystans 12 kilometrów. Horombo Hut – możliwy jest dodatkowy dzień aklimatyzacyjny (opcja wyceniona poniżej, dodatkowo płatna). Po dosyć późnym, ale obfitym śniadaniu trekking w kierunku Mawenzi. Będzie on polegał na wejściu na około 4500 m n.p.m. i zejściu z powrotem do Horombo. Tutaj czekać na nas będzie pyszny, ciepły posiłek. Po obiedzie będziemy mieli czas dla siebie. Nocleg i kolacja w Horombo Hut. Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja. Przewidywany czas trekkingu: około 3-4 godzin.
 • Dzień 5: Horombo Hut (3720 m n.p.m.) – Kibo Hut (4703 m n.p.m.). Kontynuacja trekkingu do Kibo Hut, skąd przeprowadzona będzie próba ataku szczytowego. Do północy czas poświęcimy na przygotowania, odpoczynek i sen. Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja. Przewidywany czas trekkingu: około 8 godzin, dystans 10 kilometrów.
 • Dzień 6: Kibo Hut (4703 m n.p.m.) – Uhuru Peak (5895 m n.p.m.) – Horombo Hut (3720 m n.p.m.). Atak szczytowy. Około godziny 12-tej w nocy opuszczamy obóz i w świetle czołówek rozpoczynamy atak szczytowy. Dzisiejszy dzień będzie naprawdę bardzo trudny i wymagający. Po wejściu na szczyt, przewodnik uwzględniając czas wejścia oraz warunki atmosferyczne na górze decyduje, jak długo można pozostać na szczycie. Następnie rozpocznie się zejście na śniadanie do Kibo Hut (4703 m n.p.m.). Po odpoczynku i spakowaniu plecaków czeka nas jeszcze droga w dół do Horombo Hut (3720 m n.p.m), gdzie spędzimy noc. Czas spędzony dzisiaj na trekkingu to około 12 godzin, więc bez solidnego przygotowania fizycznego wejście na szczyt będzie bardzo trudne. Wieczorem ostatnia kolacja z przewodnikiem, kucharzem i tragarzami. Tego wieczora tradycyjnie nagradza się cały zespół napiwkami w podziękowaniu za zdobycie szczytu. Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja.
  Przewidywany czas trekkingu: około 12 godzin, łączny dystans na wejściu i zejściu 22 kilometry.
 • Dzień 7: Horombo Hut (3720 m n.p.m.) – Marangu Gate (1843 m n.p.m.) – Moshi. Po śniadaniu kontynuacja zejścia do bramy Marangu Gate. Przy bramie parku otrzymujemy oficjalnie potwierdzone certyfikaty wejścia na szczyt. Ci, którzy weszli na Gillman’s Point (5685 m n.p.m.) otrzymują zielone certyfikaty, natomiast Ci, którzy zdobyli najwyższy szczyt Afryki – Uhuru Peak (5895 m n.p.m.) otrzymują certyfikaty koloru złotego. Po powrocie do hotelu w Moshi, czas na długo wyczekiwany, gorący prysznic i kolację. Przewidywany czas trekkingu: około 7 godzin, dystans 20 kilometrów. Wyżywienie: śniadanie i kolacja
 • Dzień 8: Moshi – Arusha – Zanzibar. Po śniadaniu jedziemy do Arushy. W zależności od godziny wylotu samolotu na Zanzibar będziemy mieć czas na zakupy lub samotne włóczęgi po mieście. Następnie przelot na Zanzibar. Zakwaterowanie w hotelu Garden Palms prowadzonego przez Polaków (lub inny na życzenie) http://www.gardenpalms.pl / Wyżywienie: śniadanie
 • Dni 9 – 10: Zanzibar. Błogie lenistwo na bajecznych plażach Zanzibaru, utrwalanie opalenizny, nurkowanie, kąpiele w oceanie, czy pięknie położonym hotelowym basenie. Na miejscu możliwe jest skorzystanie z licznych fakultatywnych atrakcji, takich jak sporty wodne, pływanie z delfinami, zwiedzanie Stone Town, wycieczki na plantacje przypraw, do wioski Jambiani, snorkeling czy wyprawy wędkarskie na otwarty ocean. Noclegi w hotelu Garden Palms. Wyżywienie: śniadania
 • Dzień 11: Zanzibar – Warszawa. Po południu transfer na lotnisko i wylot do Europy z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Wyżywienie: śniadanie
 • Dzień 12: Warszawa. Przylot do Warszawy.

Atrakcje

Moshi

Miasto w północno-wschodniej Tanzanii, ośrodek administracyjny regionu Kilimandżaro, w pobliżu masywu wulkanicznego Kilimandżaro. Posiada około 184 tys. mieszkańców, jedno lotnisko i zajmuje powierzchnię 59 km2.

Park Narodowy Kilimandżaro

Nazwa tej monumentalnej góry do dziś nie została wyjaśniona – jedną z propozycji jest „lśniąca góra”, co byłoby najtrafniejszym określeniem. Kilimandżaro jest najwyższą górą Afryki i jednym z największych samotnych szczytów na świecie. Masyw góry składa się z trzech nieaktywnych wulkanów, z czego najwyższy – Kibo – liczy sobie 5895 m. n.p.m. Na szczyt prowadzi kilka szlaków, chętnie odwiedzanych przez turystów (oczywiście z asystą przewodników). Góra od najdawniejszych czasów budziła podziw i respekt, mieszkańcy sawanny oddawali jej cześć, Ernest Hemingway poświęcił je aż dwie książki, powstało też wiele filmów zainspirowanych tym szczytem. Pierwszym Europejczykiem, i zapewne pierwszym człowiekiem w ogóle, który zdobył szczyt był Hans Meyer, którego pomnik można zobaczyć wspinając się na szczyt.
Podróż poślubna na Kilimandżaro

Zanzibar

Zanzibar (zwana także jako Unguja) to wyspa na Oceanie Indyjskim. Jest największą wyspą Archipelagu Zanzibar. Należy w całości do Tanzanii i wchodzi w skład jej autonomicznej części, Zanzibaru. Powierzchnia wyspy wynosi 1 658 km², co czyni ją największą wyspą tanzańską. Największym miastem na wyspie jest Zanzibar. W X wieku wyspa została skolonizowana przez Arabów i Persów i odgrywała rolę arabskiej bazy handlowej w kontaktach z wybrzeżem afrykańskim. Władzę nad wyspą i innymi przybrzeżnymi terytoriami afrykańsko-azjatyckich wybrzeży Oceanu Indyjskiego sprawowało arabsko-persko-afrykańskie państwo Kilwa. Od przełomu wieków XIV i XV należała do Portugalii. Pod koniec XVII wieku wyspa stała się częścią sułtanatu Omanu. W latach 30. XIX wieku sułtan Omanu przeniósł z Maskatu na Zanzibar swoją główną siedzibę. W 1856 po śmierci sułtana Said ibn-Sultana doszło do wojny o sukcesję pomiędzy jego synami, w wyniku której 6 kwietnia 1861 utworzono odrębny Sułtanat Zanzibaru. W 1886 Wielka Brytania przejęła kontrolę nad Zanzibarem, ale formalnie dalej panowali miejscowi sułtanowie, co stanowiło swoistą dwuwładzę. W celu zaspokojenia niemieckich roszczeń do wyspy (Cesarstwo Niemieckie opanowało w tym czasie Tanganikę). Zjednoczone Królestwo oddało Niemcom w 1890 wyspę Helgoland na Morzu Północnym oraz region Caprivi. Od 1890 roku władztwo brytyjskie zostało usankcjonowane przez powołanie protektoratu, w którym sułtan zachował jedynie stanowisko ceremonialne. Zniesiono wówczas na wyspie niewolnictwo (sułtan był sygnatariuszem Aktu Końcowego z Brukseli znoszącego handel czarnymi niewolnikami).
Podróż poślubna na Kilimandżaro

Stone Town

Stone Town (Suahili Mji Mkongwe, pl. Kamienne miasto) to stara część miasta Zanzibar, stolica Zanzibaru w Tanzanii. Stone Town znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zabudowa miasta, które jest mieszanką kultury arabskiej, indyjskiej, europejskiej i afrykańskiej, charakteryzuje się wąskimi uliczkami, w których nie mieszczą się samochody. Transport odbywa się pieszo oraz na rowerach lub motocyklach. W przeszłości miasto było centrum wschodnioafrykańskiego handlu niewolnikami między Azją i Afryką. 5 września 1946 roku w miejskim szpitalu w Stone Town przyszedł na świat Farrokh Bulsara, wokalista grupy Queen znany jako Freddie Mercury.

Galeria

Hotele

 

Honey Badger Lodge

Dostępne pokoje:

 • Pokój Trzyosobowy typu Standard
 • Pokój Rodzinny typu Standard
 • Pokój Dwuosobowy typu Deluxe
 • Pokój Dwuosobowy/Pokój typu Twin Standard

Okolica:

 • ogród
 • taras
 • taras słoneczny

Zwierzęta:

 • Zwierzęta nie są akceptowane.

Rekreacja:

 • piesze wycieczki
 • masaż
 • pokój gier
 • biblioteka
 • plac zabaw dla dzieci

Posiłki i napoje:

 • restauracja
 • bar
 • restauracja z wyborem dań z karty

Internet:

 • Bezpłatnie! Wi-Fi jest dostępne w pomieszczeniach ogólnodostępnych i jest bezpłatne.

Parking:

 • Bezpłatnie! Bezpłatny parking prywatny jest dostępny na miejscu (nie jest konieczna rezerwacja).

Usługi:

 • pakiety lunchowe
 • całodobowa recepcja
 • biuro informacji turystycznej
 • przechowalnia bagażu
 • indywidualne zameldowanie / wymeldowanie
 • wspólny salon / sala TV
 • pralnia
 • codzienne sprzątanie
 • sklep z upominkami

Ogólne:

 • sejf
 • pokoje dla niepalących

 

Garden Palms

Garden Palms to polski hotel na Zanzibarze w Tanzanii. Mieścimy się na północno – wschodnim wybrzeżu Zanzibaru obok wioski Pwani Mchangani. Jest to rejon 6 kilometrów najpiękniejszych zanzibarskich plaż. W hotelu mamy 11 bungalowów – wszystkie z widokiem na ocean, które są wybudowane praktycznie na samej plaży. Dodatkowo jest basen, restauracja z barem, centrum nurkowe, boisko do siatkówki plażowej, a w basenie można grać w piłkę wodną. Obok hotelu jest centrum kitesurfingu. W naszym hotelu część załogi mówi po polsku co jest bardzo wygodne dla naszych gości, którzy nie znają języka angielskiego. Panuje cicha, spokojna i rodzinna atmosfera. A Deo – Tanzańczyk – który jest z nami od początku – mówi płynnie po polsku i zajmuję się między innymi obsługą lokalnych wycieczek, które organizujemy dla naszych gości.
Kuchnia serwuje dania z ryb, owoców morza, polędwicy wołowej i z kurczaków. Ale naszą specjalnością są owoce morza, a najbardziej znanym sztandarowym daniem jest Carpaccio z ośmiornicy. W centrum nurkowym przewodnikiem jest Eugen – brat Dea – który tez już zaczyna mówić po polsku. Jest też naszym wychowankiem i prowadzi wyprawy nurkowe na najpiękniejszą zanzibarską rafę wokoło prywatnej wysepki Mnemba. Wypływamy na nurkowania z plaży z przed hotelu naszą łodzią zbudowaną w zanzibarskim stylu.

[cena_oferty]
 • uczestnictwo w programie imprezy
 • wszystkie transfery
 • ZAKWATEROWANIE: 2 noclegi w hotelu klasy turystycznej w Moshi, schroniska górskie podczas trekkingu na Kilimanjaro, 3 noce w hotelu Garden Palms (pokoje dwuosobowe z klimatyzacją)
 • transfer do Parku Narodowego Kilimanjaro i z powrotem
 • wszystkie opłaty za wstępy i pobyt na terenie Parku Kilimanjaro
 • WYŻYWIENIE: wyszczególnione w programie imprezy
 • woda do picia podczas trekkingu na Kilimanjaro
 • doświadczony anglojęzyczny przewodnik, kucharz oraz tragarze podczas trekkingu
 • uczestnictwa polskiego pilota/ opiekuna grupy
 • namioty, krzesła, stół, messa (trekking na Kilimanjaro)
 • przelot na Zanzibar
 • transfery na Zanzibarze
 • ubezpieczenie KL (40 000 EUR), NNW (30 000 PLN) i BP (1200 PLN)
 • przelotów międzynarodowych: Warszawa – Kilimanjaro; Zanzibar – Warszawa (ok.4000 PLN)
 • wizy do Tanzanii (50 USD)
 • opłaty wylotowej z Zanzibaru (ok.50 USD)
 • dodatkowych posiłków i napoi (w Moshi tylko śniadania)
 • dopłata do All Inclusive na Zanzibarze: 45 USD / osobę / dzień
 • dopłata do pokoju jednoosobowego (Zanzibar + 2 noce w hotelu w Moshi): 370 USD – nurkowania na Zanzibarze (6 nurkowań (2 na dzień) = 300 USD), pakiet nieograniczonej liczby nurkowań = 450 USD
 • opłata za wstęp do Parku Narodowego Wyspy Mnemba: 10 USD
 • zwyczajowych napiwków za trekking na Kilimanjaro (przewodnik: ok.25 USD od grupy / dzień, kucharz: 10-15 USD od grupy /dzień, tragarze: 5 USD/ dzień na jednego tragarza)
 • ubezpieczenia od uprawiania sportów wysokiego ryzyka – OBOWIĄZKOWO (ok.20 PLN/dzień)
 • nieobowiązkowego ubezpieczenia: następstw chorób przewlekłych, rezygnacji z imprezy turystycznej
 • dodatkowe wyposażenie trekkingowe, śpiwory itp.
[ubezpieczenia]
[jakrezerwowac]

Na stronie wykorzystaliśmy zdjęcia: Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do wypełnienia tekstem próbnej książki. Pięć wieków później zaczął być używany przemyśle elektronicznym, pozostając praktycznie niezmienionym. Spopularyzował się w latach 60. XX w. wraz z publikacją arkuszy Letrasetu, zawierających fragmenty Lorem Ipsum, a ostatnio z zawierającym różne wersje Lorem Ipsum oprogramowaniem przeznaczonym do realizacji druków na komputerach osobistych, jak Aldus PageMaker

Wyślij zapytanie


Cena za osobę dorosłą od PLN
Wyślij zapytanie +48 22 614 0000
Ta wyprawa może zostać dopasowana do Twoich potrzeb
 • Szczegóły programu mogą zostać zmienione zgodnie z Twoimi oczekiwaniami
 • Możemy dopasować budżet do Twoich możliwości
 • Jedziesz w grupie? Poproś o wycenę grupową
Dlaczego jechać właśnie z nami?
 • Zawsze zapewniamy wyjątkową jakość obsługi
 • Uważnie słuchamy i dopasowujemy ofertę do Twoich potrzeb
 • Starannie dobieramy każdy składnik programu
 • Spełniamy marzenia naszych Klientów
więcej o naszych usługach

Inne inspirujące wyprawy

Kwietniowy ślub na Mauritiusie – Marlena i Adrian

Zachęcamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć z pięknego ślubu Adriana i Marleny na Mauritiusie. Młodej Parze życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

ślub na Mauritiusie – Anna i Tymo

Zapraszamy do przeczytania relacji z pięknego ślubu Anny i Tymo na Mauritiusie. Szczególnie zachęcamy do przejrzenia niesamowitych zdjęć i obejrzenia przepięknego nagrania!

Podróż poślubna po USA – Zachodnie Stany

Przedstawiamy Państwu propozycję niezwykłej podróży poślubnej po bajkowych zachodnich stanach USA, której trasa wiedzie przez następujące ciekawe miejsca oraz zapierające dech w piersi atrakcje.

zobacz więcej inspirujących ofert