Podróż poślubna na Cypr

Zapraszamy do zapoznania się z planem na niezapomniany wyjazd poślubny. Niech pierwsze kroki, które postawicie jako małżeństwo, będą absolutnie wyjątkowe!

Podróż poślubna na CyprCypr, nazywany Wyspą Afrodyty, jest jedną z największych i najpiękniejszych wysp Morza Śródziemnego, dlatego niewiele jest romantyczniejszych opcji niż podróż poślubna na Cypr. Typowy sezon śródziemnomorski zaczyna się tu w kwietniu i trwa aż do listopada osiągając temperatury powyżej 25°C, a poza sezonem 17°C, dzięki czemu zawsze możecie spodziewać się dobrej, ciepłej pogody. Ruch turystyczny koncentruje się głównie w takich miejscowościach jak Nikozja, Limassol, Larnaka, Akamas, Pafos i Ayia Napa. Ta egzotyczna wyspa słońca, na której sezon trwa przez cały rok, oczaruje każdego. Zielone góry Troodhos, skaliste wybrzeża, gościnni Cypryjczycy, ciekawa tradycja oraz kuchnia śródziemnomorska przyciągną miłośników wrażeń z każdego zakątka świata. Wycieczka na Cypr to gwarancja udanego wypoczynku. Zaawansowana infrastruktura turystyczna, szeroki wybór sportów wodnych i rozrywki, pola golfowe, aquaparki, akwarium oceaniczne w Protaras, rejsy wodne, parki tematyczne oraz dobrze rozbudowana baza hotelowa są niewątpliwie zachęcające. Wycieczka na Cypr nie może odbyć się bez poznania specyfiki małych wiosek cypryjskich, których mieszkańcy zajmują się tkaniem koronek i wyrobami skórzanymi. Zwiedzanie kościołów bizantyjskich, wpisanych na listę UNESCO, jest ważną częścią wycieczki na Cypr. Plaże Cypru olśniewają swym blaskiem. Są czyste i bardzo urozmaicone: podczas wakacji na Cyprze można rozkoszować się kąpielami słonecznymi na plażach kamienistych lub piaszczystych. Cypryjskie plaże zostały wysoko ocenione. Wśród 39, które otrzymało błękitną flagę, znalazły się plaże Agios Tychom, Pyrgom i Pentakomo w największym centrum turystycznym Cypru- Limassol. Baza hotelowa jest dobrze rozbudowana, a hotele są malowniczo położone nad brzegiem morza. Każdy hotel dba o rozrywkę swoich klientów. Za sprawą surfingu, nurkowania, kajaków oraz różnego rodzaju imprez turystycznych Cypr daje także możliwość aktywnego wypoczynku. Atrakcją jest też wrześniowy Festiwal Wina. Cudowna przyroda Cypru, słoneczne plaże oraz zabytki i kulinarnia to walory, które z pewnością zwabią turystów.

Program wyjazdu

 • Dzień 1: Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Pafos. Transfer do hotelu. W zależności od godziny przylotu: czas wolny, kolacja, nocleg.
 • Dzień 2: Śniadanie. Wjazd na najwyższy szczyt Cypru – OLIMP (1951 m n.p.m.). Wizyta w wiosce LANIA, zamieszkanej przez artystów, znanej z tradycyjnych kamiennych domów i wąskich brukowanych uliczek. Degustacja cypryjskich trunków: wino Commandaria i wódka z winogron Ziwania. Przejazd do KLASZTORU KYKKOS, najsłynniejszego i najbogatszego klasztoru na Cyprze, którego największym skarbem jest ikona Madonny, przypisywana św. Łukaszowi. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.Podróż poślubna na Cypr
 • Dzień 3: Śniadanie. Przejazd do PAFOS, malowniczego nadmorskiego miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zwiedzanie: pręgierz św. Pawła, dom Dionizosa, słynny z bardzo dobrze zachowanych mozaik podłogowych o tematyce mitologicznej. Zwiedzanie imponujących ruin antycznego miasta KURIUM: teatr grecko-rzymski, dom Eustoliosa. Wizyta w wiosce OMODOS, która zachwyca urokliwymi zaułkami i tradycyjną zabudową. Czas wolny. Wizyta w jednym z najsłynniejszych miejsc na wyspie – PETRA TOU ROMIOU, zwanym Skałą Afrodyty. Jak głosi legenda, wyłoniła się tu z morza bogini zrodzona z morskiej piany. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
 • Dni 4-6: Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek w hotelu lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Kolacja, nocleg.
 • Dzień 7: Śniadanie. Zwiedzanie ruin starożytnej SALAMINY, która według legendy została założona przez Teukrosa, bohatera wojny trojańskiej: teatr oraz grób i kościół apostoła Barnaby. Przejazd do FAMAGUSTY, miasta we wschodniej części Cypru, słynnego z pięknych plaż, nadal pozostającego pod okupacją turecką. Spacer po starym mieście otoczonym średniowiecznymi murami obronnymi, jednymi z najlepiej zachowanych weneckich obwarowań. Wizyta w katedrze św. Mikołaja, obecnie meczecie Lala Mustafy Paszy, uznawanym za najpiękniejszą gotycką budowlę na wyspie. Famagusta w 2007 r. została objęta patronatem UNESCO. Czas wolny – wypoczynek na plaży. Przejazd obok miasta-widma VAROSIA, opuszczonego przez greckich mieszkańców. Wstęp do niego mają jedynie żołnierze tureccy i patrole ONZ. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
 • Dzień 8: W zależności od godziny wylotu: śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

Atrakcje

Nikozja

Stolica Cypru i Cypru Północnego, zarazem największe miasto wyspy. Położone jest w środkowej części wyspy na równinie Mesaria, nad rzeką Pedias (Kalindere). Stanowi siedzibę rządu oraz główne centrum biznesowe. Nikozja jest stolicą jednostki administracyjnej Dystryktu Nikozja. Pomimo ostatnich symbolicznych gestów likwidacji małych fragmentów muru dzielącego miasto czynionych przez przedstawicieli obydwu społeczności zamieszkujących Nikozję, stolica Cypru nadal pozostaje jedyną na świecie podzieloną stolicą, z częścią północną (turecką) i częścią południową (grecką), oddzielonymi od siebie zieloną linią, strefą zdemilitaryzowaną utrzymywaną przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Niewielu jednakże używa terminów „Nikozja Północna” i „Nikozja Południowa”. Już po pewnym podziale stolicy w 1964 roku, turecka inwazja ostatecznie podzieliła miasto na pół w 1974 roku. Turcy cypryjscy uważają północną część Nikozji za stolicę nieuznawanego na arenie narodowej (a jedynie przez Turcję) państwa znanego jako Cypr Północny. Populacja części miasta pod kontrolą Republiki Cypryjskiej wyniosła pod koniec 2004 roku 270 000, plus dalsze 84 893 osoby w strefie tureckiej. Nikozja jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, kulturalnym i turystycznym Cypru. Produkuje się tam m.in. tkaniny, skórę, ceramikę i plastik. Niedaleko miasta znajdują się kopalnie miedzi. Nikozja jest również siedzibą Uniwersytetu Cypryjskiego.
Podróż poślubna na Cypr

Klasztor w Ayia Napa

Pośród zgiełku nocnego życia klasztor Ayia Napa jest prawdziwą oazą spokoju. Stoi dokładnie w centrum miasteczka, niedaleko Platia Seferi. Pośrodku przybranego kwiatami, obramowanego łukowym krużgankiem dziedzińca tryska fontanna. Ośmioboczny zbiornik jest zdobiony reliefami i zwieńczony kopułą wspartą na czterech filarach. Woda wpada do niego z wylotu w kształcie głowy dzika, stanowiącego ujście zasilanego strumieniem akweduktu rzymskiego, który przyciągał tu osadników od czasów helleńskich. Sam kościół stoi poniżej poziomu lekko opadającego dziedzińca, po jego prawej (zachodniej) stronie. Nad wejściem widać półkolistą rozetę, a w dół wiodą schody prowadzące do mrocznego wnętrza. Rzymskokatolicka kapliczka tuż obok wejścia jest związana z pierwotnym celem budowy klasztoru, chociaż cudowna ikona dawno temu gdzieś przepadła. Po wyjściu ze świątyni warto przystanąć przed południową fasadą i rzucić okiem na morze, zbiornik z karpiami oraz dwa ogromne figowce, które rzekomo mają po sześćset lat. Potężny mur obronny zaprojektowali weneccy architekci, aby chronić dom modlitwy przed piratami. Zapewne nie podejrzewali, że w przyszłości odgrodzi on klasztor od hałaśliwych biesiadników – barbarzyńców ery nowożytnej. Interesujące Tornaritis Pierides Municipal Marine Life Museum (Muzeum Morza) mieści się w ratuszu. Placówkę sfinansowała Fundacja Pieridesa, która założyła również muzeum archeologiczne w Larnace. Większa część ekspozycji to kolekcja muszli i skamielin należących do przyrodnika George”a Tornaritisa oraz wypchane lub zakonserwowane okazy fauny morskiej. Aleja Nissi prowadzi do ładnej plaży o tej samej nazwie, 2 km na zachód od Ayii Napy. Niestety, sąsiedztwo kilku hoteli sprawia, że w szczycie sezonu ten kilkusetmetrowy pas piasku jest niebywale zatłoczony przez wczasowiczów, którzy równie tłumnie oblegają okoliczne punkty gastronomiczne. Spokojniejsza atmosfera panuje na wysepce, od której pochodzi nazwa plaży (nissí znaczy „wyspa”).

Meczet Hala Sultan

Meczet Hala Sultan Tekke to jedna z najważniejszych islamskich świątyń na Cyprze. Usytuowany jest on w północno-wschodniej części wyspy w malowniczej scenerii Jeziora Słonego. Świątynia ta usytuowana została w miejscu pochówku Umm Haram, która według legend była ciotką (ze strony ojca) samego Proroka Mahometa i zginęła w 649 roku podczas arabskiego najazdu na wyspę. Jak głoszą miejscowe opowieści podobno zabiła się w czasie oblężenia pobliskiej Larnaki spadając z muła. Jej grób oznaczony został trzema wielkimi głazami i z czasem stał się celem licznych pielgrzymek. Wkrótce potem powstała tu pierwsza świątynia. W swoim obecnym kształcie, wraz z przylegającym klasztorem meczet wzniesiony został w drugiej dekadzie XIX wieku. Budowla ta posiada charakterystyczną kopułę oraz minaret. Serem całego kompleksu jest oczywiście mauzoleum z grobem Umm Haram. Całość zaś otoczona została malowniczymi ogrodami. Żeby zwiedzić świątynię należy posiadać stosowny strój, a także przed wejściem zdjąć buty. W sąsiedztwie meczetu znajduje się słone jezioro (jedno z dwóch na wyspie), które zimą i wczesną wiosną napełnia się wodą i przekształca się w miejsce spotkań tysięcy flamingów, łabędzi i pelikanów. Latem woda w nim praktycznie całkowicie wysycha pozostawiając po sobie grubą warstwę soli. Obecnie obok Mekki, Medyny i Al. Aqsha w Jerozolimie, meczet Hala Sultan Tekke stanowi jedno ważniejszych miejsc pielgrzymkowych muzułmanów.

Twierdza Krzyżowców – Zamek Kolossi

Niedaleko miasta Limassol, w południowo-zachodniej części wioski Kolossi, stoi była twierdza krzyżowców – Zamek Kolossi, zwany również Komandoria. Jest to ważny przystanek na trasie szlaku, poświęconego tradycji uprawy winorośli i produkcji wina. Twierdza wybudowana została w XV wieku, na miejscu dawnej, XIII-wiecznej fortecy przez Wielkiego Komtura Zakonu Joannitów – Louis de Magnac. Zamek stanowił siedzibę Zakonu Joannitów (Suwerenny Rycerski Zakon Szpitalników św. Jana z Jerozolimy) i był najważniejszą z należących do nich komandorii (komturii) na Cyprze. Przez moment w XIV wieku zamek wszedł w posiadanie Zakonu Templariuszy, ale po kilku latach wrócił z powrotem do pierwotnych właścicieli. Zamek to w rzeczywistości trzykondygnacyjna, 21 metrowa wieża, wybudowana na planie kwadratu. Z parteru na wyższe piętra prowadzi kamienna klatka schodowa. Na najniższym poziomie mieścił się prawdopodobnie magazyn, na piętrze kuchnia oraz drugie pomieszczenie – być może będące jadalnią. Na najwyższym piętrze znajdowały się pomieszczenia mieszkalne, należące do Komtura. Na południe od zamku usytuowany jest dziedziniec ze stajniami i pomieszczeniami magazynowymi. Zwieńczone okrągłą wieżą wejście do zamku leży w jego południowo-zachodnim narożniku. We wschodniej części natomiast znajdują się pozostałości po rafinerii trzciny cukrowej. Jest to długi i wąski budynek z kamienia. Na północ od niego znajdują się ruiny młyna wodnego, pochodzące z XIV wieku i wieży ciśnień. Na zwieńczonym blankami dachu, na który prowadzą spiralne, kamienne schody, znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasteczka i okolicy. Mieszkańcy zamku przez kilka stuleci uprawiali winorośl i trzcinę cukrową, z których produkowano cukier oraz słodkie wino, którego nazwa pochodzi od nazwy zamku – Commandaria. Obecnie wino to uważane jest za najstarszy trunek, produkowany pod tą samą nazwą od wieków.
Podróż poślubna na Cypr

Port w Kyrenie

Miejski port ze swoimi jachtami oraz rybackimi łodziami ulokował się między starymi murami obronnymi i fortem, na tle gór Beşparmak, tworząc wspaniały widok. Na półokręgu nabrzeża tłoczą się kawiarnie, bary, bistra, tuzin restauracji i mnóstwo sklepów. Siedząc pod parasolem przy lunchu albo pierwszym tego dnia drinku, widzi się rybaków rozładowujących swój połów i żeglarzy szykujących jachty do wyjścia w morze. Wieczorem ta pełna świateł „podkowa” czeka na gości z bogatą ofertą specjałów lokalnej kuchni. Gwieździste niebo przykrywa tętniącą życiem promenadę, a jasno oświetlone potężne mury i bastiony twierdzy wydają się być na wyciągnięcie ręki. Twierdza i port miały w historii decydujący wpływ na miasto. Handel z portami anatolijskiego wybrzeża przyniósł Kyrenii dobrobyt. Stojące na kotwicach łodzie mają tylko trzy metry wody pod kilem. Dla większych jednostek otwarto w latach 80. ubiegłego wieku nowy basen portowy położony dalej na wschód. W małej odgrodzonej rafą od morza zatoce, na wschód od zamku, prawdopodobnie istniał port rzymski. Dopiero od czasów bizantyjskich w ciągłym użyciu znajduje się dzisiejszy port jachtowy i rybacki.

Salamina

Salamina (Salamis) – starożytne miasto i port leżący na Cyprze, w VII wieku p.n.e główne miasto wyspy. Obecnie w tureckiej części wyspy, 5 km od Famagusty (tur. Gazimağusa). Starożytna Salamina leżała nad rzeką Pediajos na północ od góry Hyjal na wschodzie wyspy. Według legend jej założycielem był Teukros (Teucer) syn Telamona z Salaminy greckiej. Miasto zostało założone w XII wieku p.n.e. W V w. p.n.e. zostało stolicą cypryjskich miast. W 450 p.n.e. miała miejsce bitwa pod Salaminą stoczona między flotami grecką i perską w czasie wojen perskich. W I wieku w mieście żył apostoł święty Barnaba. Święty Paweł, Barnaba i Jan Marek głosili słowo Boże w tutejszych synagogach, co miało miejsce na początku pierwszej podróży misjonarskiej Pawła. W 116 r. podczas powstania, żydowscy rebelianci wymordowali całą ludność nieżydowską Salaminy. Powstanie zostało stłumione przez Rzymian, a Żydzi musieli opuścić miasto. Wrócili i osiedlili się w nim ponownie dopiero pod koniec XIX w. W IV wieku Salaminę nawiedziło trzęsienie ziemi, a następnie została odbudowana jako Konstancja przez Konstantyna Wielkiego. W 367 r. biskupem Salaminy (Konstancji) został Epifaniusz z Salaminy, który wcześniej przez ponad trzydzieści lat był ihumenem założonego przez siebie ośrodka monastycznego w judejskim Eleutheropolis. Jako biskup zachował zakonny ubiór i nadal prowadził monastyczny tryb życia, który wykształcił w nim surowość, skłonność do ascezy i bezkompromisowość w sprawach wiary. Był uznawany za wielkiego erudytę. Nauczał o pierwszeństwie Piotra wśród apostołów. Prace Epifaniusza są źródłem wielu informacji o wczesnym chrześcijaństwie, szczególnie o herezjach. Najważniejsze to: Panarion (o herezji) oraz Ankyrotos (o Trójcy Świętej), w którym zawarł tekst wyznania wiary identyczny z uchwalonym sześć lat później na II Soborze powszechnym w Konstantynopolu nicejsko-konstantynopolitańskim wyznaniem wiary. Zaś Panarion („Apteczka domowa”; (łac.) Contra haereses panaria), to jego największe dzieło. Napisał je między rokiem 374 a 376, opisując w nim 80 herezji, z których 20 należało do okresu przedchrześcijańskiego. Sama nazwa dzieła określa jego cel: zapobieganie herezjom lub leczenie duszy ze skutków ich jadu.

Wzgórza Kyrenii

Wzgórza Kyrenii zwane Pendadahtilos, czyli 5 palców, ciągną się wąskim pasem wzdłuż północnego wybrzeża, na długości 160 km. Są to równoległe pasy wzgórz poprzecinane dolinami, o przebiegu południkowym. Najwyżej obszar ten wznosi się na wysokość 1024 m n.p.m. Południowe stoki wzniesień pozbawione są roślinności, natomiast od strony północnej, wzgórza porastają gaje oliwkowe, drzewa świętojańskie oraz roślinność typu makkia.

Równina Centralna

Równina Centralna, zwana Messaorią, rozciąga się w środkowej części wyspy od Zatoki Morfou na zachodzie do zatoki Famagusta na wschodzie. Jest to obniżenie pomiędzy dwoma pasmami górskimi: Wzgórzami Kyrenii na północy wyspy, a Górami Troodos na południu. Jest to równina pokryta osadami nanoszonymi przez rzeki i strumienie, spływające z obu pasm. Wschodnia część równiny, gdzie występują żyzne gleby, jest głównym obszarem rolniczym wyspy. Krajobraz jest tam monotonny i pozbawiony jest drzew. Odmienna jest część zachodnia, urozmaicona kilkoma dolinami porośniętymi gajami oliwkowymi.

Góry Troodos

Góry Troodos zajmują 50% powierzchni wyspy. Masyw ten, zbudowany ze skał wulkanicznych, porozcinany jest głębokimi dolinami. Najwyższym szczytem gór, a zarazem całej wyspy, jest Olympus (1951 m n.p.m.). Zbocza gór porośnięte są lasami sosnowymi, dębowymi i cedrowymi, wśród których żyją górskie zwierzęta m.in. muflony. Na tym obszarze dość gęsto rozsiane są cypryjskie klasztory. Na terenie górskim również są największe opady deszczu. Pada jednak tylko zimą i to niewiele, mniej niż w ciągu roku w Polsce (400- 600 mm). Opady śniegu występują tylko w najwyższych partiach Gór Troodos. Sieć rzeczna Cypru jest bardzo uboga, a wiele rzek i strumieni ma charakter sezonowy. Jedynie cieki spływające z gór mogą nieść wodę przez cały rok. Nawet największa rzeka Cypru – Pedias – jest rzeką okresową.

Słone Jeziora

Brak jest naturalnych jezior, wybudowano jednak kilka sztucznych zbiorników retencyjnych. Na południu wyspy, w pobliżu Larnaki i Limmasol, występują dwa słone jeziora. W okresie letnim wysychają, pokrywając się wówczas warstwą białej soli.

Galeria

Hotele

Hotel Veronica

Ta nieruchomość jest dogodnie usytuowana w Paphos. Hotel został skonstruowany w roku 1985. Hotel przeszedł renowację w roku 2010. Nieruchomość składa się z 115 pokoi. Nieruchomość jest złożona z 115 pokoje dwuosobowe. Hotel cieszy się spokojną lokalizacją w samym sercu miasta. Niewielka odległość Hotel od stacji metra oraz od przystanków autobusowych umożliwi Gościom zwiedzanie okolicy. Hotel położony jest w odległości krótkiego spaceru od głównych obszarów rozrywkowych miasta. Miłośnicy golfa będą zadowoleni z możliwości dostępu do pobliskiego pola golfowego. Plaża znajduje się zaledwie kilka metrów od Hotel. Hotel oddalony jest o kilka minut od portu. Goście mogą skorzystać z parkingu na miejscu. Położenie Veronica: • Rok budowy: 1985 • Rok ostatniej renowacji: 2010 • Liczba pięter (budynek główny): 3 • Pokoje dwuosobowe: 115 Formy płatności: • American Express • MasterCard • Visa • Visa Electron Wyposażenie pokoi (pokój standardowy): • Adapter do sieci (*) • Balkon • Indywidualnie regulowana klimatyzacja • Indywidualnie regulowane ogrzewanie • Minilodówka • Suszarka do włosów • Telefon • Telewizor • Usługa budzenia • Wanna • Zasilanie 220V • Łazienka • Łóżeczko dziecięce na życzenie Dostępny dla wózków inwalidzkich Pokoje dla palących Łazienka przystosowana dla osób niepełnosprawnych Obiekty i usługi: • Kantor wymiany walut • Klimatyzacja w miejscach publicznych • Obsługa pokojowa (*) • Ogród • Parking • Sejf hotelowy (*) • Taras słoneczny • Usługa opieki nad dziećmi (*) • Usługa pralni (*) • Wi-Fi (*) • Wielojęzyczny personel • Winda • Godzina wymeldowania: 12:00 – 24-godzinna recepcja Dostępny dla wózków inwalidzkich Restauracja: • Kolacja typu bufet • Obiad z możliwością wyboru dań z karty • Śniadanie typu bufet Catering: • Bar • Kawiarnia • Klimatyzacja w restauracji • Restauracja • Snack-bar przy basenie • Strefa dla niepalących • Wysokie krzesła Rozrywka: • Basen dla dzieci • Leżaki • Odkryty basen ze słodką wodą • Parasole • Sala telewizyjna, Bilard Odległość (w metrach): • Port: 2km • Centrum miasta: 5km • Plaża: 500m • Najbliższy przystanek autobusowy / stacja Metra: 10m • Pole golfowe: 15km • Centrum rozrywki: 1km • LCA Airport – Larnaca: 140km • PFO Airport – Paphos: 25km Ciekawe miejsca: • Tombs ot the Kings: 4km • Paphos Mosaics: 2km • King Avenue Mall: 2km

Hotel Flamingo Beach

Ta popularna nieruchomość cieszy się dogodnym położeniem w Larnaca. Hotel został zbudowany w roku 1996. Hotel przeszedł renowację w roku 2009. Na terenie obiektu znajduje się 64 pokoi. Nieruchomość jest złożona z 64 pokoje dwuosobowe. Hotel cieszy się spokojną lokalizacją w samym sercu miasta. Najbliższe przystanki autobusowe oraz stacje metra znajdują się w odległości krótkiego spaceru od Hotel. Z hotelu Goście mogą w łatwy sposób dotrzeć do lotniska. Hotel położony jest w odległości krótkiego spaceru od głównych obszarów rozrywkowych miasta. Plaża znajduje się zaledwie kilka metrów od Hotel. Nieruchomość położona jest w pieszej odległości od portu. Położenie Flamingo Beach: • Rok budowy: 1996 • Rok ostatniej renowacji: 2009 • Liczba pięter (budynek główny): 4 • Pokoje dwuosobowe: 64 Formy płatności: • American Express • Diners Club • Maestro • MasterCard • Visa • Visa Electron Wyposażenie pokoi (pokój standardowy): • Adapter do sieci • Aneks kuchenny • Balkon • Dostęp do Internetu • Indywidualnie regulowana klimatyzacja • Indywidualnie regulowane ogrzewanie • Lodówka • Prysznic • Salon • Sejf • Suszarka do włosów • Taras • Telefon • Telewizja kablowa • Telewizor • Wanna • Wi-Fi • Wykładzina dywanowa • Zestaw do prasowania • Łazienka • Łóżeczko dziecięce na życzenie Dodatkowe łóżka na życzenie Obiekty i usługi: • 24-godzinna ochrona • Internet przewodowy • Kantor wymiany walut • Klimatyzacja w miejscach publicznych • Obsługa pokojowa • Opieka medyczna • Parking strzeżony • Przechowalnia rowerów • Sejf hotelowy • Siłownia (*) • Sklep • Taras słoneczny • Usługa pralni (*) • Usługa transferu (*) • Wi-Fi • Wielojęzyczny personel • Winda • Wynajem samochodów • Wypożyczalnia rowerów (*) • Zasięg sieci telefonii komórkowej • Godzina wymeldowania • Godziny zameldowania: 14:00 – 24-godzinna recepcja Dostępny dla wózków inwalidzkich Catering: • Bar • Kawiarnia • Klimatyzacja w restauracji • Restauracja • Snack-bar przy basenie • Strefa dla niepalących • Strefa dla palących • Wysokie krzesła Biznes: • Centrum biznesu • Kserokopiarka (*) • Projektor (*) • Sala konferencyjna • Sala zebrań Zdrowie: • Centrum Spa (*) • Masaż (*) • Salon fryzjerski (*) • Salon piękności (*) • Sauna • Zabiegi Spa (*) Rozrywka: • Odkryty basen ze słodką wodą • Plac zabaw dla dzieci • Pub • Sala telewizyjna • Salon gier Zajęcia: • Acqua fitness (*) • Fitness (*) • Golf (*) • Kajakarstwo (*) • Kolarstwo / kolarstwo górskie (*) • Natrty wodne (*) • Nurkowanie (*) • Siatkówka plażowa (*) • Skuter wodny (*) • Tenis (*) • Windsurfing (*) • Łódka banan (*) Odległość (w metrach): • Port: 600m • Lotnisko: 4,5km • Centrum miasta: 2,3km • Plaża: 1m • Najbliższy przystanek autobusowy / stacja Metra: 100m • Centrum rozrywki: 200m • LCA Airport – Larnaca: 3km • PFO Airport – Paphos: 136km Ciekawe miejsca: • ST. Lazarus Church: 2,5km • Larnaca Salt Lake : 250m • Larnaca International Airport: 4,5km • Mackenzie beach (clubs, nightlife): 200m

Hotel Petrou Bros Hotelapts

Ten hotel apartamentowy położony jest w centrum miasta Larnaka. W okolicy hotelu są restauracje, bary i sklepy, a także szereg atrakcji, zapewniających doświadczenie kulturalne dla każdego typu podróżnika. Goście znajdą się zaledwie 2 minuty spacerem od słynnej promenady Palm Tree oraz plaż Larnaki. Hotel położony jest w niewielkiej odległości od muzeum i zamku w Larnace. Ten wspaniały kompleks apartamentowy ma uroczy styl i jest atrakcyjny zarówno dla osób podróżujących służbowo, jak i dla turystów. Apartamenty są pięknie urządzone oraz oferują komfort i wygodę, aby zaspokoić potrzeby gości. Kompleks oferuje szereg wspaniałych udogodnień i usług, zapewniających wysoki poziom doskonałości. Położenie Petrou Bros Hotelapts: • Rok budowy: 1990 • Liczba pięter (budynek główny): 3 • Apartamenty: 52 Formy płatności: • American Express • EC • Maestro • MasterCard • Visa Obiekty i usługi: • Internet przewodowy (*) • Klimatyzacja w miejscach publicznych • Przechowalnia rowerów • Szatnia • Usługa pralni (*) • Wi-Fi • Winda 24-godzinna recepcja Restauracja: • Śniadanie kontynentalne Rozrywka: Leżaki Odległość (w metrach): • Centrum miasta: 10m • Plaża: 300m • LCA Airport – Larnaca: 10km • PFO Airport – Paphos: 120km Ciekawe miejsca: • LARNACA MUSEUM: 300m • LARNACA CASTLE: 500m • SHOPPING: 50m Informacje dotyczące pokoju: Double Standard: • Aneks kuchenny • Balkon • Dostęp do Internetu • Indywidualnie regulowana klimatyzacja • Indywidualnie regulowane ogrzewanie • Lodówka • Prysznic • Sejf • Telefon • Telewizor • Wykładzina dywanowa • Zestaw do parzenia kawy i herbaty • Łazienka Informacje dotyczące pokoju: Apartment 1 Double Bed-Standard: • Aneks kuchenny • Balkon • Dostęp do Internetu • Indywidualnie regulowana klimatyzacja • Indywidualnie regulowane ogrzewanie • Lodówka • Prysznic • Sejf • Telefon • Telewizor • Wykładzina dywanowa • Zestaw do parzenia kawy i herbaty • Łazienka Informacje dotyczące pokoju: Apartment 2 Bedrooms-Standard: • Aneks kuchenny • Balkon • Dostęp do Internetu • Indywidualnie regulowana klimatyzacja • Indywidualnie regulowane ogrzewanie • Lodówka • Prysznic • Sejf • Telefon • Telewizor • Wykładzina dywanowa • Zestaw do parzenia kawy i herbaty • Łazienka Informacje dotyczące pokoju: Apartment Three Bedrooms: • Aneks kuchenny • Balkon • Dostęp do Internetu • Indywidualnie regulowana klimatyzacja • Indywidualnie regulowane ogrzewanie • Lodówka • Prysznic • Sejf • Telefon • Telewizor • Wykładzina dywanowa • Zestaw do parzenia kawy i herbaty • Łazienka

[cena_oferty]
 • 7 noclegów w hotelach*** 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami
 • wyżywienie: 7 śniadań i 7 kolacji zgodnie z programem
 • przelot
 • przejazd komfortowym autokarem, minibusem lub vanem (zależnie od liczby osób)
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie KL i NW
[ubezpieczenia]
[jakrezerwowac]

Na stronie wykorzystaliśmy zdjęcia: Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do wypełnienia tekstem próbnej książki. Pięć wieków później zaczął być używany przemyśle elektronicznym, pozostając praktycznie niezmienionym. Spopularyzował się w latach 60. XX w. wraz z publikacją arkuszy Letrasetu, zawierających fragmenty Lorem Ipsum, a ostatnio z zawierającym różne wersje Lorem Ipsum oprogramowaniem przeznaczonym do realizacji druków na komputerach osobistych, jak Aldus PageMaker

Wyślij zapytanie


Cena za osobę dorosłą od PLN
Wyślij zapytanie +48 22 614 0000
Ta wyprawa może zostać dopasowana do Twoich potrzeb
 • Szczegóły programu mogą zostać zmienione zgodnie z Twoimi oczekiwaniami
 • Możemy dopasować budżet do Twoich możliwości
 • Jedziesz w grupie? Poproś o wycenę grupową
Dlaczego jechać właśnie z nami?
 • Zawsze zapewniamy wyjątkową jakość obsługi
 • Uważnie słuchamy i dopasowujemy ofertę do Twoich potrzeb
 • Starannie dobieramy każdy składnik programu
 • Spełniamy marzenia naszych Klientów
więcej o naszych usługach

Inne inspirujące wyprawy

Kwietniowy ślub na Mauritiusie – Marlena i Adrian

Zachęcamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć z pięknego ślubu Adriana i Marleny na Mauritiusie. Młodej Parze życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

ślub na Mauritiusie – Anna i Tymo

Zapraszamy do przeczytania relacji z pięknego ślubu Anny i Tymo na Mauritiusie. Szczególnie zachęcamy do przejrzenia niesamowitych zdjęć i obejrzenia przepięknego nagrania!

Podróż poślubna po USA – Zachodnie Stany

Przedstawiamy Państwu propozycję niezwykłej podróży poślubnej po bajkowych zachodnich stanach USA, której trasa wiedzie przez następujące ciekawe miejsca oraz zapierające dech w piersi atrakcje.

zobacz więcej inspirujących ofert