Podróż poślubna do Turcji

Zapraszamy do zapoznania się z planem na niezapomniany wyjazd poślubny. Niech pierwsze kroki, które postawicie jako małżeństwo, będą absolutnie wyjątkowe!

podróż poślubna do TurcjiWycieczka objazdowa po Turcji, kraju dwóch kontynentów – idealna na Państwa wymarzoną podróż poślubną! Przelot samolotem. Stambuł, meczety i pałac Topkapi, Fascynująca Kapadocja, Legendarna Troja,Antyczny Pergamon i Efez, Pammukale i termalne źródła! Dla chętnych tydzień pobytu na Riwierze Tureckiej. Podróż poślubna do Turcji to ciekawe rozwiązanie dla par, które chciałyby doświadczyć kultury orientalnej, jednak stosunkowo „blisko domu”. Zasmakujcie tej wyjątkowej kuchni, posłuchajcie tego jedynego w swoim rodzaju języka i zapoznajcie się z licznymi atrakcjami, które Turcja ma do zaoferowania! Turcja to miejsce spotkań światopoglądów i kultur, gdzie stykają się Europa i Azja.

Program wyjazdu

 • Dzień 1: Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Wylot do Antalyi. Po przylocie transfer do hotelu w Antalyi lub Alanyi, spotkanie z pilotem. Czas wolny. Klienci przylatujący późnym wieczorem nie mają kolacji w dniu 1, w zamian otrzymają prowiant w postaci lunch pakietów. (Trasa ok. 20 – 140 km).
 • Dzień 2: Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Pamukkale, ze względu na kolor zwanego Bawełnianą Twierdzą. Podróż poślubna do TurcjiTo niezwykła kaskada białych, wapiennych tarasów i naturalnych basenów, napełnionych wodą z gorących źródeł. Następnie spacer po ruinach Hierapolis – antycznego uzdrowiska (dla chętnych możliwość kąpieli w basenie Kleopatry – ok. 30 TL). Po południu przejazd do Efezu i zwiedzanie ruin jednego z najlepiej zachowanych miast antycznych na świecie: wspaniała Droga Arkadyjska, imponujący amfiteatr, fontanna Trajana oraz świątynia Artemidy – jeden z siedmiu cudów antycznego świata. Następnie przejazd do Meryemana, gdzie zobaczymy dom, w którym zgodnie z tradycją mieszkała Maria – matka Chrystusa. Kolacja i nocleg w ok. Selcuk lub ok. Kusadasi. (Trasa ok. 650 km).
 • Dzień 3: Po wczesnym śniadaniu przejazd do Pergamonu, gdzie zwiedzać będziemy między innymi wspaniały akropol, teatr oraz świątynię Trajana. Po drodze krótka wizyta w fabryce dywanów. Po południu przejazd do starożytnej Troi. Miasto odkrył w XIX w. archeolog-amator Henryk Schliemann, kierując się opisem z Iliady Homera. Zobaczymy teren wykopalisk, gdzie archeolodzy doliczyli się dziewięciu warstw-miast i do dziś toczą spory o to, które z nich jest Troją „homerycką”. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zobaczenia repliki słynnego konia trojańskiego (która „zagrała” w filmie „Troja”) w miejscowości Canakkale. Przejazd na kolację i nocleg w ok. Canakkale. (Trasa ok. 540 km).
 • Dzień 4: Po śniadaniu przejazd w kierunku Stambułu. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od rzymskiego Hipodromu, który mógł pomieścić 100 tys. widzów i gdzie odbywały się wyścigi kwadryg oraz antyczne przedstawienia. Po pierwotnym Hipodromie pozostały dzisiaj: kolumna Konstantyna, kolumna wężowa i egipski obelisk. Następnie zobaczymy Błękitny Meczet – z sześcioma minaretami i 260 witrażami. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Hagia Sophia – bizantyjski kościół ufundowany przez cesarza Justyniana I Wielkiego oraz kompleks pałacowy Topkapi, który od XV do XIX w. był siedzibą sułtanów. Niewątpliwie największe bogactwo kryje w sobie tutejszy skarbiec, wypełniony osmańskimi klejnotami i szlachetnymi metalami, a ciekawość wzbudzają liczne sale haremu (ponad 300!), w których przebywało blisko 5 tys. osób (wstęp płatny dodatkowo ok. 20 TL). Kolacja i nocleg w hotelu w Stambule. Dla chętnych rejs statkiem po cieśninie Bosfor (24 EUR/ os.), a dla najwytrwalszych możliwość zobaczenia Stambułu nocą (12 EUR/ os.). (Trasa ok. 450 km).
 • Dzień 5: Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Kapadocji. Po drodze planowane są postoje na zrobienie zdjęć, m.in. w pobliżu słonego jeziora oraz przejazd przez Ankarę lub zwiedzanie Mauzoleum Ataturka. Przejazd na kolację i nocleg do hotelu na terenie Kapadocji. Dla odprężenia proponujemy wizytę w prawdziwej łaźni tureckiej, gdzie po zabiegach w pianie i masażu zrelaksujemy się po ciężkim dniu (26 EUR/ os.). (Trasa ok. 900 km).
 • Dzień 6: Przed śniadaniem dla chętnych możliwość lotu balonem nad Kapadocją (150 EUR, na potwierdzenie). Po śniadaniu zwiedzanie niesamowitych formacji skalnych, podziemnych miast i kościołów, z których słynie Kapadocja. Zobaczymy zespół świątyń w skansenie Goreme (wpisanych na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO), zwiedzimy kompleks Pasabagi, gdzie mnisi żyli w odosobnieniu w celach wydrążonych w skałach. Następnie przerwa na zrobienie zdjęć przy naturalnej „twierdzy” z wulkanicznego tufu w Uchisar, spod stóp której rozciąga się imponujący widok na niezwykłe formacje skalne w okolicy. Po południu wizyta w podziemnym mieście Kaymakli, zbudowanym na ośmiu różnych poziomach, zamieszkiwanym niegdyś przez około 10 tys. wczesnych chrześcijan, którzy mimo niekorzystnych warunków, zdołali zbudować znakomicie zorganizowane podziemne miasto. Będzie też czas na zakupy oryginalnej biżuterii z onyksu, wyrobów skórzanych oraz tureckich słodkości. Powrót do hotelu na kolację. Po kolacji dla chętnych wieczór turecki (26 EUR/ os.) lub pokaz wirujących derwiszy (15 EUR/ os.). (Trasa ok. 250 km).
 • Dzień 7: Po śniadaniu przejazd w kierunku południowym przez fascynujący teren Kapadocji do Konyi – „ojczyzny derwiszy”. Zwiedzanie Mevlana Tekkesi, czyli kompleksu budynków należących do zakonu derwiszów – islamskich mistyków, którzy dążą do zjednoczenia z Bogiem poprzez ekstatyczny taniec. Następnie przejazd do Antalyi lub Alanyi. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 700 km).
 • Dzień 8: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery:
  – dla Klientów pozostających na drugi tydzień pobytu – przejazd do wybranego hotelu na Riwierze Tureckiej, pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski.
  – dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Atrakcje

Pamukkale

Pamukkale (tur. Bawełniany zamek lub Bawełniana twierdza) to turecka miejscowość położona w dolinie Cürüksu (w starożytności zwanej Doliną Lycos), około 18 km od Denizli. Słynie z wapiennych osadów powstałych na zboczu góry Cökelez. Wypływająca z gorących źródeł woda, bogata w związki wapnia i dwutlenek węgla, ochładzając się na powierzchni, wytrąca węglan wapnia, którego osady układają się w nacieki i stalaktyty. Na zboczu góry, wykorzystując nierówności terenu, powstają progi, półkoliste i eliptyczne baseny wody termalnej, ukształtowane w formie tarasów, oddzielone od siebie obłymi zaporami, po których spływa woda. Proces ten trwa nieprzerwanie od około 14 tysięcy lat. Twory te w czasach rzymskich nazywane zostały trawertynami. Władze tureckie objęły teren ochroną tworząc w tym miejscu Park Narodowy, który objęło swoim patronatem UNESCO, wpisując go na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego. Park Narodowy utworzono w celu ochrony trawertynów. Pobudowane w górnej części zbocza hotele przyczyniły się do stopniowego wysychania źródeł wody termalnej i postępującej degradacji środowiska. W związku z tym władze tureckie nakazały zamknięcie hoteli a następnie ich rozebranie. Obecnie można oglądać ich pozostałości. W 1997 została zamknięta trasa prowadząca przez naturalne tarasy. Dla turystów udostępniona jest część południowa, wzdłuż wybudowanego przez ludzi wąskiego kanału, którym płynie woda termalna napełniając utworzone sztucznie baseny. Wejście na trawertyny, z uwagi na ochronę osadów, jest możliwe tylko po zdjęciu obuwia. Zawartość wapnia w spływającej wodzie jest tak wysoka, że może pokryć osadem grubości 1 mm powierzchnię około 4,9 km² rocznie. Betonowe zapory tworzące sztuczne baseny są już dokładnie przykryte tym osadem. Przepływ wody (ilość i miejsce płynięcia) jest regulowany przez pracowników parku tak, aby równomiernie zasilać naturalne i sztuczne baseny.
podróż poślubna do Turcji

Hierapolis

Starożytne miasto położone na zboczu góry Cökelez, powyżej wapiennych tarasów Pamukkale, ok. 15 km od Denizli w południowo zachodniej Turcji (Anatolia). W starożytności było miastem frygijskim. Zostało założone najprawdopodobniej przez króla Pergamonu Eumenesa II na początku II wieku p.n.e.. Nazwa miasta wiązana jest z imieniem Hiery, żony Telefosa, króla Myzji, któremu oddawano w Pergamonie cześć jako herosowi i legendarnemu założycielowi. Hierapolis zostało zbudowane w miejscu, gdzie już znacznie wcześniej istniało osadnictwo, a zamieszkujące tu ludy oddawały cześć bogini – matce ziemi. Około 500 r. p.n.e. znajdowało się tu miasto zwane Cydrara. Lecznicze źródła przyciągały mieszkańców, a występujące na tym terenie trzęsienia ziemi niszczyły ich domy i świątynie. W 133 r. p.n.e., po śmierci ostatniego króla Pergamonu, Hierapolis przeszło pod panowanie Rzymian. W 17 r. p.n.e. silne trzęsienie ziemi zniszczyło całe miasto. Odbudowane już jako miasto rzymskie, ponownie zostało zniszczone przez silny wstrząs w 60 r., za panowania Nerona. Swój złoty okres przeżyło podczas sprawowania władzy przez Septymiusza Sewera i Karakallę. Po podziale Cesarstwa rzymskiego w 395 r. przeszło pod panowanie Bizancjum. Za panowania Konstantyna Wielkiego było stolicą Frygii i ważnym ośrodkiem chrześcijaństwa. W tym czasie miasto otoczono murem obronnym. Czas wojny Bizancjum z Seldżukami (XI wiek) oraz późniejsza ekspansja osadników na terenie Anatolii przyczyniła się do stopniowego upadku miasta. Rok 1354 to kres jego historii. Silne trzęsienie ziemi ponownie zniszczyło miasto, a jego mieszkańcy opuścili je na zawsze. Na terenie Hierapolis zachowały się następujące obiekty: Wielkie Łaźnie, Ulica Frontiniusa, Świątynia Apolla, Łaźnia Rzymska, Plutonium, Nimfeum, Święta sadzawka, Teatr Rzymski, Nekropola, kościoły, Martyrium św. Filipa.

Efez

W starożytności jedno z 12 miast jońskich w Azji Mniejszej. Leżało przy ujściu rzeki Kaystros do Morza Egejskiego na terenie obecnej Turcji. Jeszcze przed przybyciem kolonistów greckich osiedlały się na tym terenie ludy Karów i Lelegianów. Zamieszkiwali oni zbocza wzgórza Ayasuluk. W 2015 r. stanowisko archeologiczne w Efezie zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Do Efezu prowadzą dwa wejścia: jedno od strony portu, drugie przez zbudowaną w na polecenie cesarza Wespazjana bramę w murach miejskich z czasów Lizymacha. Z bramy zachowały się tylko fragmenty. W pobliżu wejścia widoczne są pozostałości łaźni Variusa zbudowanej w II wieku oraz ruiny miejskiej agory z zachowanymi fragmentami bazyliki. Wcześniej (do IV wieku), w tym miejscu znajdował się cmentarz, przez który prowadziła święta droga. Zachowały się także fragmenty świątyni Izydy z I wieku. Inne zabytki to: Odeon, świątynia Dea Roma i Divus Julius, Prytanejon, Droga Kuretów, Świątynia Domicjana, Fontanna Polli, Monument Memmiusa, Brama Heraklesa, Fontanna Trajana, Domy na tarasach, Świątynia Hadriana, Łaźnie Scholastyki, Latryny, Świątynia Serapisa, Brama Mazeusa i Mitridiusza, Agora handlowa, Ulica Marmurowa, Wielki Teatr, Droga Arkadiusza, Kościół Marii Panny, Stadion. W Efezie znajdowała się słynna świątynia Artemidy (uznawana za jeden z siedmiu cudów świata), ale nie przetrwała ona do naszych czasów. Jej pozostałości znajdują się po drugiej stronie szosy łączącej Selçuk z Kuşadası.

Pergamon

Miasto w starożytnej Myzji, w Azji Mniejszej, stolica państwa pergameńskiego, współcześnie stanowisko archeologiczne w pobliżu miasta Bergama w Turcji, położonego poniżej starożytnego akropolu. W 2014 roku stanowisko zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pergamon należał do najpiękniejszych miast hellenistycznych i był wspaniałym przykładem urbanistyki hellenistycznej. Za panowania dynastii Attalidów rozbudowano akropol pergameński, położony na wzgórzu o wysokości 300 m. Rozplanowanie licznych budowli i siatka ulic nawiązywały do ukształtowania terenu a całość otaczały mury obronne. W skład kompleksu wchodziły m.in.: wielka Biblioteka Pergamońska (druga po Bibliotece Aleksandryjskiej), której budowę rozpoczął Attalos I. Zbiory biblioteki liczyły ok. 200 000 zwojów); teatr dla 10 000 widzów. Rozwiązanie architektoniczne budowli wzorowane jest na teatrach greckich. Widownia została wbudowana w strome zbocze i rozbudowana mocno wzwyż na wąskim wycinku koła (ukształtowanie zbocza nie pozwoliło na wybudowanie typowej widowni opartej na planie zbliżonym do półkola); świątynia Dionizosa znajdowała się poniżej teatru, pozostały z niej nieliczne fragmenty; świątynia Ateny Polias, zbudowana na tarasie w sąsiedztwie biblioteki; dziedziniec z propylejami; pałac królewski i arsenał; słynny Wielki Ołtarz Zeusa (pergameński ołtarz) poświęcony Zeusowi i Atenie, zbudowany w II wieku p.n.e. dla uczczenia zwycięstwa nad Galatami. Elementy ołtarza zostały odkryte przez Carla Humanna i wywiezione za zgodą sułtana do Berlina, gdzie został zrekonstruowany w Muzeum Pergamońskim. Na tarasie akropolu pozostała jedynie podbudowa ołtarza; gimnazjon o wymiarach 200 na 150 metrów, o trzech kondygnacjach w których znajdowały się sale wykładowa, biblioteka, łaźnia i świątynia.
podróż poślubna do Turcji

Troja

Starożytne miasto położone w Troadzie u zachodnich wybrzeży Azji Mniejszej nad rzeką Skamander, współcześnie stanowisko archeologiczne w Turcji, na wzgórzu Hisarlık w pobliżu wsi Tevfikiye, w prowincji Çanakkale. Miasto jest szczególnie znane z wojny, opisanej w starogreckim poemacie epickim Iliada. Poemat ten przypisuje się Homerowi. Najprawdopodobniej powstał on w VIII lub IX wieku p.n.e. (jakkolwiek zawiera też starszy materiał). Odniesienia do Troi można znaleźć także w innym eposie Homera, Odysei. Homerycka legenda o Troi została wykorzystana przez rzymskiego poetę Wergiliusza w jego poemacie epickim Eneida. Według legendy miasto to zostało zdobyte za pomocą podstępu z koniem trojańskim. Obecnie uważa się, że Troja była miastem usytuowanym na wzgórzu Hisarlık w dzisiejszej Turcji. Pierwsze badania na tym terenie przeprowadził w latach 1871-1894 niemiecki archeolog-amator Heinrich Schliemann z asystującym mu od 1882 Wilhelmem Dörpfeldem. Odkryli oni na wzgórzu pozostałości 9 miast zakładanych w tym samym miejscu. Późniejsze badania z udziałem Carla Blegena w latach 1932-1938 przyniosły pierwsze poważne opracowanie naukowe. W 1989 roku pracę na tym terenie rozpoczęła misja Manfreda Korfmanna z Tybingi. Dopiero ta misja rozpoczęła prace nie tylko na cytadeli, ale też w tzw. dolnym mieście, które znajdowało się u jej stóp i miało kilkakrotnie większą powierzchnię. Opisana w Iliadzie Troja była najprawdopodobniej szóstym lub siódmym miastem zbudowanym na wzgórzu Hisarlık. Została zburzona w połowie XIII wieku p.n.e., albo na początku XII wieku p.n.e. Niektórzy uczeni identyfikują Troję z miastem zwanym przez Hetytów Wilusa. Ostatnie miasto (Troja IX) zostało założone przez cesarza rzymskiego Oktawiana Augusta w I wieku n.e. i upadło ostatecznie 300 lat później w czasach Bizancjum. Miasto to zostało wpisane na światową listę dziedzictwa kultury UNESCO w 1998 r.

Stambuł

Największe i najludniejsze miasto Turcji i jej centrum kulturalne, handlowe oraz finansowe. Rozciąga się po obu stronach cieśniny morskiej Bosfor, od północnego wybrzeża Morza Marmara do południowego wybrzeża Morza Czarnego. Położenie zarówno w europejskiej Tracji, jak i azjatyckiej Bitynii sprawia, że Stambuł jest jedną z dwóch (obok rosyjskiego miasta Magnitogorsk) metropolii świata znajdujących się na dwóch kontynentach. Jedno z największych miast świata, najludniejsze miasto Europy, stolica prowincji (il) İstanbul. Rozwinięty ośrodek przemysłowy, wytwarzający około ¼ produkcji kraju. Główne centrum finansowe Turcji, siedziba kilkudziesięciu banków i giełdy papierów wartościowych. Siedziba pięciu uniwersytetów, z których najstarszy – Uniwersytet Stambulski – został założony w 1453 roku. Pomimo zniszczeń miasto obfituje w wiele cennych zabytków z okresów bizantyńskiego i osmańskiego. Muzea: Hagia Sofia z VI wieku, Kościół Mądrości Bożej, Muzeum Mozaiki, Muzeum Sztuki Tureckiej i Islamskiej, Muzeum Archeologiczne, Muzeum Morskie, Muzeum Adama Mickiewicza, Muzeum Pera. Meczety: Meczet Dolmabahçe, Błękitny Meczet, Meczet Sulejmana, Meczet Sultan Eyüp, Nowy Meczet, Meczet Bajazyda, Meczet Rüstema Paszy, Meczet Fatih, Meczet Ortaköy. Kościoły: Kościół św. Jana Chrzciciela, Kościół Pokoju (św. Ireny), Kościół św. Sergiusza i Bachusa, Kościół Świętego Stefana, Kościół Teodozji, Kościół św. Marii od Mongołów, Kościół Chrystusa Wszechwidzącego, Kościół Pammakaristos, Kościół Myrelaion, Kościół św. Zbawiciela, Klasztor Chrystusa Pantokratora. Pałace: Pałac Porfirogenetów, Pałac Topkapi, Pałac Dolmabahçe, Pałac Beylerbeyi, Pałacyk Küçüksu, Pałac Gwiazd. Pomniki i obeliski: Obelisk Teodozjusza, Obelisk Konstantyna VII Porfirogenety, Kolumna Wężowa ze świątyni Apollina w Delfach, Kolumna Konstantyna – kolumna Konstantyna I Wielkiego. Inne ciekawe miejsca: Kryty Bazar, Bazar Egipsk, Hipodrom, podziemne cysterny na wodę, Akwedukt Walensa, Yedikule (Forteca Siedmiu Wież), Rumeli Hisarı, Anadolu Hisarı – Twierdza Anatolijska, Wieża Leandra, Wieża Galata, Mury lądowe, Tünel, Plac Taksim, Plac Bajazyda, Polonezköy.

Kapadocja

Kraina historyczna w tureckiej Anatolii, znana przede wszystkim z charakterystycznych form tufowych, tworzących księżycowy krajobraz, oraz z domów i kościołów wykutych w tufowych skałach. Kapadocja była aż do średniowiecza silnym ośrodkiem chrześcijaństwa oraz miejscem narodzin idei życia klasztornego. Najbardziej znane atrakcje turystyczne Kapadocji to: Üçhisar – skalne miasto, skalne kościoły, m. in. w Göreme i Soğanlı, podziemne miasta m. in. Kaymaklı i Derinkuyu (Podziemna Studnia) – największe z nich, tufowe doliny Kapadocji: Dolina Miłości i Dolina Wyobraźni, Soğanlı.

Konya

Miasto w południowej Turcji, na Wyżynie Anatolijskiej, u północnego podnóża Taurusu, stolica prowincji Konya. Posiada około 2 079 225 mieszkańców. Podobnie jak Kayseri (Cezarea Pontyjska), Konya (Ikonion) jest starym miastem rzymskim i bizantyńskim. Konya – dawna stolica Sułtanatu Seldżuków zapełniona jest interesującymi dziełami wczesnej sztuki tureckiej i islamskiej. Najważniejszy punkt zwiedzania to Muzeum Mevlany, zlokalizowane koło meczetu zbudowanego przez wielkiego Sinana za panowania Sułtana Selima II w XVI w. Budynek ten zamieszkiwał niegdyś Mevlana – Rumi, założyciel Zakonu Tańczących Derwiszy. Co roku od 10 do 12 grudnia odbywają się w Konyi uroczystości ku czci Rumiego. Centrum miasta zajmuje Alaettin Tepesi – wzgórze z seldżuckimi budowlami. Konya jest jednym z najbardziej religijnych i konserwatywnych miast w Turcji. Najbardziej interesujące miejsca w Konyi to: Mauzoleum Rumiego, Meczet Alladyna, Meczet Selimiye, Muzeum İnce Minareli Medrese, Muzeum Karatay Medrese, Muzeum Sircali Medrese, Muzeum etnologiczne, Muzeum Atatürka, Muzeum Archeologiczne, Muzeum Koyunoglu – Muzeum historii naturalnej, Çatalhöyük, Ikonium, Eflatumpınar.

Galeria

Hotele

Club Falcon

Nurkowanie: Centrum nurkowania, odpłatnie. Położenie: Do centrum Antalya 5 km, Manavgat 70 km, do lotniska Antalya 12 km. Plaża: Bezpośrednio przy hotelu, wybrzeże klifowe. Specjalny taras do opalania wybudowany na klifie na poziomie morza, na nim leżaki, ręczniki, parasole, materace. Wyżywienie: All Inclusive. Zakwaterowanie: Ilość pokoi: 223. Pokoje: Łazienka z wanną/ prysznicem i WC, suszarka do włosów, klimatyzacja indywidualna, TV SAT, telefon, sejf i mini bar (odpłatnie), balkon. Sport i rekreacja: Basen, fitness, łaźnia, tenis ziemny, siatkówka, sauna, tenis stołowy. Animacje, wieczorne programy rozrywkowe. Odpłatnie – masaże. Dla dzieci: Brodzik, mini club, plac zabaw. Do dyspozycji gości: Restauracja, bar przekąskowy, bar. Dodatkowo płatne – lekarz, sejf, rent a car.

Rebetika Hotel

Hotel ten położony jest w miejscowości Selcuk, która zachowała tradycyjny, turecki charakter, niedaleko starożytnego Efezu. Z hotelu Rebetika Boutique roztaczają się oszałamiające widoki na miasto i na wspaniałą twierdzę na wzgórzu Ayasoluk. Na wzgórzu tym znaleźć można ponadto takie zabytki jak meczet Isa Bey z XIV wieku. Hotel Rebetika znajduje się także niedaleko Efezu, w którym można podziwiać największą kolekcję rzymskich ruin wschód do Morza Śródziemnego. Wnętrza hotelu są pełne światła i zostały urządzone przy pomocy drewnianych mebli. Goście mogą relaksować się przy drinku na hotelowym tarasie, podziwiając niesamowite widoki. Tutaj można połączyć doznania kulturalne z odprężającym wypoczynkiem. Liczba pokoi: 11. Rodzaje pokojów: Pokój Dwuosobowy typu Standard, Pokój Dwuosobowy/Pokój typu Twin Economy, Pokój Trzyosobowy typu Economy, Pokój Dwuosobowy typu Comfort, Pokój Trzyosobowy typu Comfort z balkonem, Pokój Dwuosobowy typu Superior. Udogodnienia w obiekcie Rebetika Hotel: Okolica: taras, sprzęt do grillowania, taras słoneczny Zwierzęta: Zwierzęta nie są akceptowane. Rekreacja: wędkowanie, wypożyczalnia rowerów, jazda na rowerze, jazda konna Posiłki i napoje: restauracja, bar,restauracja z wyborem dań z karty Internet:Bezpłatnie! Wi-Fi jest dostępne w pokojach i jest bezpłatne. Parking: Bezpłatnie! Bezpłatny parking prywatny jest dostępny na miejscu (nie jest konieczna rezerwacja). Usługi recepcji: ekspresowe zameldowanie / wymeldowanie, wymiana walut, biuro informacji turystycznej, rezerwacja / sprzedaż biletów, przechowalnia bagażu Inne usługi: pralnia, pralnia chemiczna, codzienne sprzątanie Zaplecze biznesowe: faks / ksero Ogólne: obsługa pokoju, pokoje dla niepalących, sejf, sklep z upominkami, wypożyczalnia samochodów, ogrzewanie, sklepy na miejscu, zakaz palenia obowiązuje we wszystkich pomieszczeniach ogólnodostępnych i prywatnych, klimatyzacja, część przeznaczona dla palących, transfer (dodatkowo płatny), transfer lotniskowy (dodatkowo płatny), wspólny salon / sala TV, sklep na miejscu Języki: turecki, francuski, angielski, niemiecki

Anzac Hotel

Hotel Anzac usytuowany jest w mieście Çanakkale, tuż obok wieży zegarowej (Saat Kulesi) i oferuje dźwiękoszczelne pokoje oraz obfite śniadanie w formie bufetu. Wnętrze obiektu zdobią dzieła sztuki przedstawiające starożytną Troję i półwysep Gallipoli. Pokoje w hotelu Anzac są przytulnie urządzone i wyposażone w telewizor z płaskim ekranem i dostępem do 400 kanałów telewizyjnych. Goście mogą korzystać z bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do Internetu. Obiekt zapewnia całodobową obsługę pokoju. Codziennie rano serwowane jest śniadanie, które obejmuje domowe wypieki, świeże owoce, warzywa i jogurty. W porze lunchu i kolacji do wyboru są rozmaite dania kuchni zarówno lokalnej, jak i międzynarodowej. Hotel Anzac znajduje się naprzeciwko centrum wystawowego Uniwersytetu Onsekizmart w Çanakkale, 50 metrów od terminalu promowego. Liczba pokoi: 27 Rodzaje pokoi: Pokój Dwuosobowy typu Economy, Pokój Trzyosobowy typu SuperiorPokój typu Twin Standard, Pokój Dwuosobowy typu Standard, Pokój Trzyosobowy typu Standard Udogodnienia w obiekcie Anzac Hotel: Zwierzęta: Zwierzęta nie są akceptowane. Rekreacja: rzutki Posiłki i napoje: restauracja, bar Internet: Bezpłatnie! Wi-Fi jest dostępne w całym obiekcie i jest bezpłatne. Parking: Parking prywatny jest dostępny przy sąsiednich ulicach (nie jest konieczna rezerwacja) w cenie 2,50 EUR za dzień. Usługi recepcji: całodobowa recepcja, ekspresowe zameldowanie / wymeldowanie, wymiana walut, biuro informacji turystycznej, przechowalnia bagażu Inne usługi: pralnia, pralnia chemiczna, usługa prasowania, czyszczenie butów, codzienne sprzątanie Zaplecze biznesowe: faks / ksero Ogólne: obsługa pokoju, prasa, pokoje dla niepalących, winda, sejf, pokoje dźwiękoszczelne, wypożyczalnia samochodów, ogrzewanie, zakaz palenia obowiązuje we wszystkich pomieszczeniach ogólnodostępnych i prywatnych, klimatyzacja Języki: turecki, angielski, niemiecki

[cena_oferty]
 • przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe
 • zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych)
 • transfery klimatyzowanym autokarem lub busem
 • wyżywienie: podczas części objazdowej – śniadania i obiadokolacje lub lunche wg programu, podczas części pobytowej – jak w opisie hoteli
 • opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu
 • ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż)
 • wizy tureckiej (płatna na lotnisku lub na stronie internetowej www.evisa.gov.tr, 15 EUR/ 20 USD)
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika
 • opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów
 • dodatkowych posiłków (7-10 EUR za 1 posiłek)
 • Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 157 EUR (płatny obowiązkowo pilotowi na miejscu), nie obejmuje wydatków osobistych i napoi
[ubezpieczenia]
[jakrezerwowac]

Na stronie wykorzystaliśmy zdjęcia: Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do wypełnienia tekstem próbnej książki. Pięć wieków później zaczął być używany przemyśle elektronicznym, pozostając praktycznie niezmienionym. Spopularyzował się w latach 60. XX w. wraz z publikacją arkuszy Letrasetu, zawierających fragmenty Lorem Ipsum, a ostatnio z zawierającym różne wersje Lorem Ipsum oprogramowaniem przeznaczonym do realizacji druków na komputerach osobistych, jak Aldus PageMaker

Wyślij zapytanie


Cena za osobę dorosłą od PLN
Wyślij zapytanie +48 22 614 0000
Ta wyprawa może zostać dopasowana do Twoich potrzeb
 • Szczegóły programu mogą zostać zmienione zgodnie z Twoimi oczekiwaniami
 • Możemy dopasować budżet do Twoich możliwości
 • Jedziesz w grupie? Poproś o wycenę grupową
Dlaczego jechać właśnie z nami?
 • Zawsze zapewniamy wyjątkową jakość obsługi
 • Uważnie słuchamy i dopasowujemy ofertę do Twoich potrzeb
 • Starannie dobieramy każdy składnik programu
 • Spełniamy marzenia naszych Klientów
więcej o naszych usługach

Inne inspirujące wyprawy

Kwietniowy ślub na Mauritiusie – Marlena i Adrian

Zachęcamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć z pięknego ślubu Adriana i Marleny na Mauritiusie. Młodej Parze życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

ślub na Mauritiusie – Anna i Tymo

Zapraszamy do przeczytania relacji z pięknego ślubu Anny i Tymo na Mauritiusie. Szczególnie zachęcamy do przejrzenia niesamowitych zdjęć i obejrzenia przepięknego nagrania!

Podróż poślubna po USA – Zachodnie Stany

Przedstawiamy Państwu propozycję niezwykłej podróży poślubnej po bajkowych zachodnich stanach USA, której trasa wiedzie przez następujące ciekawe miejsca oraz zapierające dech w piersi atrakcje.

zobacz więcej inspirujących ofert